Boršov na domácí půdě schytal debakl, od Žabovřesek inkasoval "bůra"

23

Fotbalisté Boršova ani ve 23. kole nedokázali získat další jarní body do tabulky. V domácím prostředí nestačili na suverénní Žabovřesky, které si odvezly tři body za vysoké vítězství 5:0. Hosté tak drží druhé místo v tabulce, naopak Boršov zůstává stále na desáté pozici.

TJ Sokol Žabovřesky
Martin Vašíček (předseda, hráč): K zápasu do Boršova jsme jeli s určitými obavami, neboť místní rezerva dokázala na domácím hřišti porazit lídra tabulky Lokomotivu ČB a navíc jejich A tým hrál před námi. Když k tomu přidáme ještě problémy se sestavou, kdy k zápasu se nemohl dostavit Vácha, Houdek, Formánek, Ryneš a Lapeš bylo zaděláno na pěknou zápletku. Naštěstí se nám zápas povedl a i díky rychlé brance zápas dostal celkem jasný směr. První branka padla v 8. minutě, kdy Jakub Hála nacentroval z pravé strany a Pepa Pilný nás hlavou poslal do vedení - 0:1. Poté se přihlásili o slovo i domácí, ale naštěstí dva velké závary vyřešila naše obrana a brankář Pavlík, který dokonce jednou vyrážel střelu i zády. Naštěstí pro nás přišla 26. minuta, kdy Hrabčák vybojoval míč před vápnem a následnou střelu k tyči zvýšil naše vedení - 0:2. Hned za dvě minuty potrestal zaváhání domácího brankáře Pokorný. Vystihl rozehrávku a následnou střelu upravil na 0:3. Ve 40. minutě se nám povedlo náskok opět zvýšit dobře hrajícím Pokorným a de facto bylo o zápase rozhodnuto. Ve druhé půli už si náš tým hru hlídal a nepouštěl se do zbytečných kombinací, ale i přesto si vypracoval poměrně hodně brankových příležitostí. Na hřiště se postupně objevil i trenér Pavel Kočer a Martin Vašíček. Druhý jmenovaný pak měl velkou příležitost, kdy sám stál čelem k brankáři, bohužel míč měl pod nohou a následnou střelu chytil bez problémů domácí brankář. Následovaly další šance, ale podařilo se nám využít jen jedinou, když Pavel Pokorný v 80. minutě zpětnou přihrávku na vápno našel opět Pilného a ten se tentokrát nemýlil 0:5. Pro nás výhra znamená udržení druhé místa a klidný konec sezóny.

FK Boršov nad Vltavou B
L. Machata [-] - L. Soukup [-] , J. Šimeček [-] , J. Honiss [-] , T. Vinzenc [-] , R. Hora [-] , J. Soukup [-] , B. Anderle [-] , J. Ovčáček [-] , Z. Švejda [-] , L. Matoušek [-]

D. Pavlík [-] - P. Pokorný [-] , J. Hála [-] , D. Ryneš [-] , M. Velík [-] , J. Hála [-] , V. Vácha [-] , V. Hrabčák [-] , O. Houdek [-] , T. Hála [-] , J. Horský [-]

Hráči zápasu: V. Hrabčák , P. Pokorný .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav - OVČÁČEK Josef (N), ŠTANDA Rudolf (N).