Hody zahozených gólových šancí, Dívčice splnily povinnost a porazily Boršov

25

Fotbalisté Dívčic po minulé prohře na Borku opět zabrali, když ve 22. kole III. třídy přehráli na domácí půdě Boršov "B" 3:0, který přijel pouze v devíti lidech. Duel se od začátku nesl pod taktovkou domácích, kteří po celé utkání diktovali tempo hry a po zásluze si do tabulky připsali tři body.

Domácí dobývali branku, ale gól se jim vstřelit nepodařilo

Hosté z Boršova přijeli pouze devíti lidech, jelikož jejich mužstvo nedopolnili hráči z "A" mužstva, takže favorit zápasu byl v tu chvíli jasný. Kdo ale čekal, že Dívčice na soupeře od začátku vlétnou, nemohl se více mýlit. Na hráčích v modročerných dresech se projevovalo, že hrají proti plné obranné řadě. Dívčice okamžitě začaly diktovat tempo, které po pravdě bylo nevalné, a pomalými kombinacemi postupně dobývaly útočnou polovinu. Největší šanci si vytvořili domácí hned ve druhé minutě a zároveň jí k tomu pomohla také náhoda. Po sérii vhazování přiletěl centr z levé strany, jeden z obránců ho ale odhlavičkoval přímo do hlavy před sebou stojícího Vladimíra Valenty, míč zamířil do pravé šibenice, ale Vosejpka prokázal perfektní postřeh a zvládl míč fantasticky vyrazit. Ze zmíněných rozvláčných kombinací se pak Dívčicím dlouho nedařilo nic pořádného vymyslet. Chybělo tomu více pohybu. Přesto se ve dvou příležitostech ocitl Strnad. V první ale po dlouhém autu neměl prostor na pořádné zakončení a míč prakticky pouze prodloužil směrem k brance, ve druhé se sice ocitl za obranou, ale než si srovnal míč, stopeři ho předběhli, zatarasili cestu a výsledkem byla snaha o připravení střelecké pozice Vondrkovi, který ale byl zablokován. První poločas se odehrál především na polovině hostů, kteří prakticky neohrozili brankáře Kácala, i když měli Dívčice mnoho rohových kopů a dalších šancí nedokázaly najít recept na soupeřovu obranu a tak se odcházelo překvapivě do kabin za nerozhodného stavu.

Dívčice splnily povinnost a tři body zůstávají doma

Po změně stran zlepšený výkon Dívčic přišel ale důraz a přesnost v zakončení prostě chyběly. Strnad po centru zprava opět na zadní tyči hlavou těsně minul, o dvě minuty později se V. Valenta krásně z voleje položil do Tvrzického centru, ale z velkého úhlu také o malý kousek netrefil vysněný cíl. Hosté postupem času zcela rezignovali na postupný útok a začali se soustředit jen na bránění remízy a brejky. K nim se ale jen tak nedostávali. Naopak mohli děkovat svému brankáři, který v 60. minutě dokázal odhadnout odraz míče od země po velmi dobré Strnadově hlavičce opět na zadní tyči. Tlak domácích sílil a v 66. minutě se konečně dočkali. Tvrzický krásnou přihrávkou vyslal Pavla Hezoučkého a ten konečně protrhl střeleckou smůlu. Domácí se trochu uklidnili, ale přišli opět jen zahozené příležitosti. V 88. minutě už se domácí radovali podruhé. Jiří Vondrka si na hranici vápna obhodil protihráče, balon nasměroval přízemní tvrdou střelou přesně k levé tyči. Minutu poté se Dívčice trefili potřetí, krásný centr V. Valenty se dostal až k jeho bratrovi, ale ten stál v offsajdovém postavení a branka nebyla uznána. Krátce nato se však dočkal. Kapitán Tvrzický rychle rozehrál přímý kop, Jan Valenta si ho prostrčil kolem obránce a elegantním dloubákem zvýšil na konečných 3:0. Dívčice si připsaly další tři body do tabulky a přeskočily Borek, který prohrál v Žabovřeskách.

TJ Mír Dívčice
Pavel Bartuška (trenér): Zápas ve kterém jsme si měli zastřílet a vyhrát vyšším rozdílem, když Boršov přijel v devíti, tak jsme z toho udělali drama bohužel. Ale tři body jsou doma a to se počítá.

Počet diváků: 75. Rozhodčí: LAFATA Martin - AMBROŽ Martin (N), POKORNÝ Václav (N).