Žabovřesky rozhodly o výhře v Pištíně v závěru zápasu

29

Dobrá forma fotbalistů Žabovřesek má své pokračování také po sobotním utkání 21. kola na půdě předsposledního Pištínu. Po bezbrankové první půli se hosté dokázali ve druhé pětačtyřicetiminutovce dvakrát prosadit a natáhnout svou šňůru utkání bez porážky na osm střetnutí.

FC Praktic Pištín
Jiří Marhoun (hráč): Konečně jsme se potkali s týmem, který nám byl roven... Tedy alespoň co se nadváhy týče (dotčení odpustí, počítám se mezi ně taky). Co se fotbalu týče, šli jsme do zápasu s jasným cílem nedostat gól a zkusit urvat alespoň bod. To by se nám málem povedlo, ale před koncem jsme Žabům nabídli několik rohů za sebou, kdy při posledním rohu zahraneém na malé vápno se míč odrazil a propadnul brankářovi mezi nohama (sorry Zdeňku, musel jsem to napsat). Druhý gól jsme dostali v zápětí, kdy jsme celá obrana přestala hrát, protože jsme pozorovali offside. Náš pomezní si to ale nemyslel a praporek zůstal dole. Doslova samostatný nájezd Žaby neměli problém proměnit. Ač nám přijeli pomoci občasní hráči Koklar s Grillem, nepovedlo se nám bránu Žab nějak výrazně ohrozit. Největší šancí tedy asi zůstal odkop stopera A. Šídla z půlky hřiště, který gólman Žabovřesek vyrazil na roh.

TJ Sokol Žabovřesky
Luboš Formánek (hráč): Opět jsme chtěli prodloužit jarní neporazitelnost, ovšem tentokrát jsme odehráli asi nejhorší utkání jara. Vázla nám kombinace a v 1. poločase jsme si vytvořili minimum šancí, ovšem vždy tutovky. Ty jsme neproměnili a tak byl poločas bez branek. V druhém poločase jsme to chtěli zlomit a soupeře jsme skoro nepustili na naší polovinu. Jenom když kopali od brány. Dočkali jsme se až ke konci zápasu, kdy po mém rohu byl závar ve velkým vápně a míč nakonec skončil v bráně. O pár minut později letěl míč na “kanonýra” Martina Vašíčka, ten zkušeně nehrál, protože byl v ofsajdu, tím pádem druhý hráč Jakub Hála mohl postupovat sám na golmana (domácí asi neznaji pravidla fotbalu), ovšem trefil pouze golmana, míč se odrazil zpátky ke Kubovi, zpětnou přihrávkou našel na vápně Vašíčka, ten přihrál mě a já vystřelil k tyči a bylo to 0:2. Pak se už zápas dohrál a my bereme hodně utrápený 3 body.

Z. Veilguni [-] - P. Šíma [-] - F. Hamáček [-] , R. Kuráž [-] , V. Vávra [-] - P. Bezpalec [-] , P. Beneš [-] - J. Marhoun [-] , M. Koklar [-] , A. Šídlo [-] , V. Jíška [-]

D. Pavlík [-] - J. Lapeš [-] , P. Pokorný [-] , J. Hála [-] , D. Ryneš [-] , M. Velík [-] , L. Formánek [-] , J. Hála [-] , V. Vácha [-] , T. Hála [-] , J. Horský [-]

Hráči zápasu: D. Pavlík , T. Hála .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: BROM Josef - MARHOUN Jiří (N), ŠTANDA Rudolf (N).