16.kolo, Plzeňský | Klatovy | Okresní přebor , 2017-2018

--

Velký obrat Chudenic završil Baxa v 90. minutě!

71. P. Vachtl (p.) , 78. P. Vachtl , 90. T. Baxa - 4. P. Kratejl , 60. K. Gill
1

Na Plzeňsku byly o uplynulém víkendu k vidění velké obraty, výjimkou nebyl ani zápas klatovského okresního přeboru...

TJ Sušice B
Facebook Chudenic: "Vstup do úvodního utkání před vlastním publikem nám vůbec nevyšel. Jediným úsměvným momentem první části hry se tak stal Vachtlův komický pád po šlápnutí na míč při samostatném úniku od poloviny hřiště již ve druhé minutě. O další dvě minuty později už všem chudenickým ztuhly rysy, neboť pro zdánlivě neškodný přízemní centr od rohového praporku si došel náš brankář natolik laxně, že mu vypadl z náručí rovnou pod nohy mile překvapeného útočníka hostů a bylo to 0:1. Naštěstí rychlý gól psychiku našich hráčů nenalomil, takže utkání dál probíhalo standardně, ani jeden z týmů svého soupeře viditelně nepřehrával. Jak čas plynul, vyskytly se i nějaké brankové příležitosti, z nichž za zmínku stojí na naší straně průnik Honzy Soupíra s následnou nepřesnou střelou, na straně hostů pak ve 33.´ po rychlém, brejku vznikl velký závar, který naše obrana vyřešila až na třetí pokus. Nepovedený poločas pak dovršil nepříjemné zranění , které přišlo těsně před poločasovou přestávkou. Honzovi Rupertovi indispozice pokračovat v utkání nedovolila.Po poločase hosté pridaly branku. Dvoubrankové vedení hosty dokonale ukolébalo v mylné představě, že je hotovo. Od této chvíle totiž naši zdravě naštvaní obecní reprezentanti vlétli do utkání a pod taktovkou znovunalezeného střelce Pavla Vachtla vývoj utkání dokonale otočili. Nejprve si Pavel s dravostí sobě vlastní došel pro pokutový kop, který také sám proměnil, za pár minut nato třicetimetrovým sólem prošel kompletní obranou, polaškoval s brankářem a z brankové čáry srovnal skóre. Posledních deset minut dohrávaly oba týmy jen s deseti hráči a naše squadra se s tímto stavem vypořádala lépe než soupeř. A byl to zase Pavel, který v poslední minutě utkání ještě jednou rozkmital své rychlé nohy a své poločasové představení zakončil dalším sólíčkem a tvrdou střelou, se kterou si brankář hostů poradil jen obtížemi, takže se míč odrazil k nekrytému Johnymu Baxovi. Joint coby renomovaný žolík svou šanci po desetiminutovém pobytu na hřišti zúročil a zpečetil naše první jarní vítězství."