25.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

Šlágr kola mezi Budišovem a Náměští nerozhodně

11

Na horkou půdu do Budišova zajížděla Náměšť, která neyužila zaváhání druhého Žďáru a v posledním kole tak nesmí právě Žďáru podlehnout o dvě a více branek, aby byla mistrem soutěže.

Hosté dorovnali poprvé

V bojovném utkání na malém hřišti byl vidět vyrovnaný souboj a hra na velmi vysoké úrovni. První šli do vedení domácí, když sice hostující obrana vytlačila hostujícího střelce Nováčka z prostoru před brankou do rohu hřiště, ale tento hráč přesto dokázal přihrát a jeho přihrávku proměnil správně postavený Zbyněk Dvořák - 1:0. Hosté na vyrovnání nečekali dlouho, když si na zadní tyčku seběhl na centr ve dvacáté minutě Zdeněk Jonák a vyrovnal na 1:1. Až do přestávky bylo utkání nadále vyrovnané. A zřejmě právem se tak šlo do kabin za poločasového remízového stavu.

A dorovnali i podruhé

Po přestávce šli do vedení znovu domácí, když se prosadil z brejku Karel Nováček, ve 49. minutě tedy 2:1 pro domácí. Zaskočení hosté byli asi deset minut pod tlakem, naštěstí pro ně domácí z několika standartek další branku nepřidali. Od šedesáté minuty začali do té doby nadšeně bojující domácí postupně fyzicky odcházet a začal čarovat brankář Trnka, po několika jeho zásazích zaslouženě vyrovnal v 72.minutě kapitán hostujícího týmu Roman Durajka - 2:2. V dalších minutách hosté hodně tlačili, ale Lampířovu tutovku vychytal opět Trnka a v jasné pozici minul branku hlavičkující Čermák. Když konečně vstřelili hosté branku, tak se mávalo ofsajdové postavení, takže utkání nakonec skončilo remízou. Náměšť si tak poměrně zkomplikovala prvenství v soutěži a tím spojený postup do krajského přeboru a to především z posledních čtyř utkání, kdy získala "pouhé" 4 body. V posledním kole si to tak přímo rozdá o první místo se Žďárem nad Sázavou B.

FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
Jan Jabůrek, vedoucí mužstva: Utkání se hrálo na menším hřišti a k vidění byl bojovný výkon a hra na velmi vysoké úrovni. První poločas právem skončil remízou a v druhém poločase v bráně čaroval domácí brankář Trnka.

FC Budišov - Nárameč
L. Trnka [-] - J. Kozuň [-] , M. Molnár [-] , T. Nováček [-] , J. Pažourek [-] , Z. Dvořák [-] , R. Hrádek [-] , K. Nováček [-] (77. T. Obůrka [-] ) , M. Sedláček [-] (89. V. Pavelec [-] ) , L. Horký [-] , M. Votoupal [-]

J. Bartošek [-] - P. Čermák [-] , M. Homola [-] , V. Lampíř [-] - Z. Jonák [-] (69. M. Preisner [-] ) , J. Rubák [-] , R. Durajka [-] - M. Šimončič [-] , D. Svoboda [-] - M. Kašík [-] , J. Tržil [-]

Hráči zápasu: Z. Dvořák - Z. Jonák .
Místo: Budišov. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Škorpík Martin - NIEDERLE Zdeněk, ŠRÁMEK Zdeněk.