22.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2017-2018

--

Bystřice si poradila s Jaroměřicemi

21. P. Sodomka , 38. P. Sodomka , 64. J. Smolík , 77. M. Malý , 83. R. Sklenář (p.) - 20. A. Dúcký , 61. A. Palát
13

V rámci 22. kola se utkaly dva týmy z opačných konců tabulky. První Bystřice doma přivítala poslední Jaroměřice. Lídr tabulky zvládl roli favorita a zvítězil 5:2.

Sodomka otočil zápas

Podle herního projevu bylo znát, že domácí vedou tabulku soutěže. Bystřice hrála velce aktivně, vytvářela si gólové šance, ale ani jednu z nch nedokázal Prášil proměnit. Ve 20. minutě se zroddilo překvapení, do vedení šli hosté, když Dúcký proměnil svůj nájezd na gólmana. O minutu později dokázal ale Sodomka vyrovnat a ve 38. minutě si připsal i druhý gól. Bystřice zvládla před poločasem utkání otočit.

Domácí přidali další branky

Hosté se nevzdávali a v 61. minutě přišlo zaváhání bystřické obrany a Palát vyrovnal na 2:2. O tři minuty později vrátil domácím vedení Smolík, který se po standartce prosadil hlavou. V 77. minutě předvedl krásnou individuální akci Sodomka, předložil balón Malému - 4:2. Bystřice přidala i pátý gól, sedm minut před koncem byl ve vápně faulován Sklenář, tento hráč se postavil k nařízené penaltě, kterou v klidu proměnil.