24.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Derby mezi Studenou a Strmilovem ovládli domácí

30

V dalším kole studenští přivítali sousední Strmilov. Hosté v minulém kole prohráli doma vysoko s Velenicemi, je nutno dodat, že nebyli v optimální sestavě. Proto domácí mohli očekávat jak zvýšené úsilí hostů, tak konsolidovanější sestavu. Studené chyběl Martin Šimánek, Míra Pelej, místo něj se zařadil do základní sestavy Karel Mitas.

První poločas patřil domácím

Úvod patřil domácím a zejména aktivní Ondra Doležal měl dvě tutovky, které bohužel neproměnil. Nejprve po vypracované akci postupoval v 8. minutě sám na gólmana, v 16. minutě mu byla stejná výhoda nabídnuta díky chybě obrany. Vyložená šance opět zůstala neproměněná. Strmilov mohl potrestat hned z první šance ve 22. minutě. Dohnal hlavičkoval do protipohybu brankáře Kadlece, ale naštěstí nad. Poté přišla první gólová akce, kdy se krásně prezentoval samostatnou akcí Tomáš Přibyl a nekompromisně zavěsil podél brankáře Bláhy - 1:0. Ve 32. minutě Mitas ve velké šanci pálil jen do tyče. Před poločasem zvýšil náskok domácích zaslouženě druhý benjamínek sestavy Patrik Maška. Studená hrála velmi dobře, hosté v prvním poločase nestíhali.

Strmilov výsledek ještě zdramatizoval

Do druhého poločasu domácí nastoupili opět aktivně a potvrzovali dobrý výkon z první půle, což vyjádřil gólově i Jakub Šára - 3:0. Tři góly, tři střelci, tři nejmladší hráči na place. Posledních patnáct minut bohužel domácí nepokračovali v nastoleném trendu, Strmilov snížil z nenápadné akce, autorem branky byl Ondřej Nečeda. Domácí vypadli úplně zbytečně z role, Strmilov nijak netlačil, přesto gólem v poslední minutě po chaosu ve vápně snížil Martin Novák na rozdíl jednoho gólu - 3:2. Nutno dodat, že Studená byla do nějaké 75. minuty lepší a vyhrála zcela zaslouženě a dostala se tak prozatím na první místo tabulky.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Na zápase jsem bohužel nemohl být přítomen, ale skvěle mě zastoupil na pomyslné trenérské židli Karel Duchoň. Informace mám podrobné, údajně jsme byli lepší, výhru jsme si naprosto zasloužili. V prvním poločase jsme měli dát o dva góly více a mohli jsme si opět odpustit lehké drama na konci. Jsem velmi rád za naše tři střelce, kteří byli zároveň nejmladší tři hráči v základních sestavách. Jednalo se o kvalitní kolektivní výkon, těžko se někdo vybírá - dnes tedy - Jakub Šára, Radek Popelínský

TJ Jiskra Strmilov
Jan Kubíček (hráč): Domácí začali velmi aktivně a vytvořili si 2 velké šance, které neštěstí neproměnili. My byli u všeho pozdě a nedařila se nám ani kombinace. Oba góly které jsme inkasovali, padly po naší nedůslednosti a nedůrazu. Druhý poločas přinesl z naší strany drobné zlepšení, ovšem bez velkých šancí. Po třetím gólu domácích se hra už odehrávala pouze ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Nám se povedlo v závěru zápas zdramatizovat dvěma brankami, ale k bodu už to nevedlo. Domácí si vytvořili více brankových příležitostí a vyhráli zaslouženě.