22.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Studená ukázala, že má sílu. Ve šlágru kola porazila Buk

29

Souboj týmů z čela tabulky nepřilákal do ochozů mnoho diváků, ti co přišli ale byli zvědaví na to, zda-li domácí hráči potvrdí dobrou formu a výsledky. Většina z nich odcházela do svých teplých domovů spokojena, jelikož domácí celek dokázal porazit svého pronásledovatele 2:1 a svěřenci trenéra Adamce mají i nadále na dohled první příčku tabulky.

Jediná branka Doležala rozhodla první poločas

Ve šlágru kola druhého týmu s třetím domácí za aprílového počasí přivítali na kunžateckém pažitu hráče Buku. Do sestavy se vrátil Pepa Šimánek, ostatní marodící stále chyběli. Od začátku bylo jasné, že se hostům budou muset vyrovnat hlavně ve fyzických soubojích, navrch měli mít v pohybu, což se potvrdilo. Hned ve druhé minutě při nich stálo štěstí, když se Petr Jaroš uvolnil přes obránce, střílenou přihrávkou pod sebe našel svého bratra Jakuba ten pěknou střelou orazítkoval tyč. To domácí ještě nevěděli, že toto byla jediná šance Buku v první půli. Po úvodním oťukávání se do soupeře zakousli a celoplošným napadáním a dobrým pohybem mu začali dělat velké problémy. V první půli byli všude dřív, vedení mělo být vyšší. Překvapivě největší šance přicházely ze vzduchu. V 8. minutě se k hlavičce z rohu dostal Mitas, úplně osamocen na malém vápně ale našel přesně náruč gólmana Vondráka. Situace se opakovala za dalších pět minut, 100% šance Mitase hlavou opět skončila v náruči připraveného brankáře. To už hosté hráli bez Petra Jaroše, který pro zranění třísel musel střídat. Nastoupil nestárnoucí Lukáš Moták. Nadále studenští byli v tlaku, dobré střely Šáry a Šimánka na rozmezí dvacáté minuty letěly těsně vedle. Ve 23. minutě kapitán Adamec v souboji s gólmanem vyhrál souboj, jeho hlavička do odkryté branky nezamířila, chyběl půl metr. Od třicáté minuty se přihnal silný déšť a urostlí hosté začali mít ještě větší problémy s pohybem. Ve 37. minutě Marek Šenkýř jako poslední hráč defenzivy zachyboval, podklouzl, čehož využil mrštný Ondřej Doležal, postupoval sám na brankáře a pěknou střelou jej přesně obstřelil – 1:0. Po vedoucí brance rozhodčí Reisner správně přerušil hru, bouřka byla již velmi blízko. Po desetiminutové přestávce oba týmy nastoupili k dohrání první půle. V posledních osmi minutách měli trochu více ze hry hráči Buku, jasná šance ovšem přišla na druhé straně, kdy neplatilo do třetice vše dobré a Karel Mitas osamocen na zadní tyči trestuhodně nezvýšil hlavou na 2:0.

Studená bere tři body a posunula se na první příčku

V druhé půlce se obraz hry nezměnil, nadále domácí měli více ze hry. Nejprve zahrozili z přímého kopu, kdy Pepa Šimánek ostrou střelou donutil brankáře pouze k vyražení míče před sebe, dorážející kapitán Adamec měl málo času na zkoordinování pohybu, dorážka skončila těsně vedle. Následně v pasáži utkání do 65. minuty velké šance nepřicházely, hrál se oboustranně kvalitní a bojovný zápas. Hostující hráči si v 66. minutě vypracovali dobrou kombinací vyloženou šanci, v pohodě a ve formě chytající brankář Kadlec vytáhl klíčový zákrok a reflexivně velkou šanci z hranice malého vápna vychytal. Co se nepodařilo hostům, domácím ano. O minutu později to bylo již 2:0, když Pepa Šimánek ostrou střelou zaměstnal brankáře Vondráka, ten vyrazil pouze před sebe, kde dobíhající Miroslav Pelej zvýšil zaslouženě náskok Studené. Bohužel pro ně, v této pětiminutovce výrazných momentů, přišlo další zranění klíčového hráče, kdy si domácí kapitán Adamec chtěl pokrýt balón čelem ke svému brankáři ve velkém vápně, zezadu ovšem přišel ukázkový hokejový náraz, nic netušící Adamec šel k zemi a vykloubil si klíční kost (diagnóza z nemocnice v JH). Máme obrovské „štěstí“ na zranění. Ač zákrok nebyl jednoznačně úmyslný, v hokejové hantýrce by se ale dal popsat jako „napadení“. V dalších minutách se Buk snažil co nejvíce tlačit do útoku, šance ale nepřicházely, naopak na druhé straně obrana nestíhala tandemu Doležal - Šimánek a kdyby tito dva vyřešili lépe několik přečíslení, mohlo být rozhodnuto. V 86. minutě zahrával přímý kop z dvaceti metrů Jakub Jaroš, jeho dobrou střelu brankář Kadlec vyrazil, obrana mu ovšem v tu chvíli nepomohla a tak Filip Opička dorážel do prázdné – 2:1. Buku snížení vlilo krev do žil a posledních devět minut s pětiminutovým nastavením byl jednoznačně lepší a tlačil se za vyrovnáním. Naštěstí se uchyloval ke střelám zpoza vápna, s čímž v pohodě chytající brankář Kadlec neměl sebemenší problém. Obrana v čele s Makovičkou a střídajícím Bartoněm již těsné vedení uhájila a zaslouženě domácí brali všechny tři body. Buk byl kvalitní soupeř, který si v každém poločase vytvořil vyloženou šanci. Studenští šancí měli více, rozhodnuto mohlo být dříve a mohli si ušetřit závěrečný tlak Buku. Tři body tak zaslouženě zůstaly doma.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Jsem rád v jakém stylu jsme zvládli souboj o druhé místo se sebevědomým soupeřem. Všichni kluci zaslouží pochvalu. Byli jsme pohyblivější, vítězství jsme si zasloužili, i když jsme měli i kus štěstí při tyčce na začátku. Zápas pak určitě mohl vypadat jinak. Šlágr kola nabídl všechno co si sobotní odpoledne na krásném trávníku zaslouží. Emoce, kvalitní zápas, velmi dobrý rozhodčí. Bohužel nechybělo ani zranění, které mě opravdu hodně mrzí, je až „úsměvné“ jakou my máme smůlu při zraněních klíčových hráčů. Bratr nyní bude určitě několik týdnů mimo a to je další citelná ztráta. Každý orchestr totiž potřebuje dirigenta.