20.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

Stráž tři minuty před koncem ztratila vedení a z Halámek jede s bodem

87. L. Slavík (p.) - 73. D. Přílepek
27

Opět za velkého vedra domácí společenství Halámky/Hranice přivítali na svém hřišti mužstvo ze Stráže nad Nežárkou proti kterému se mu delší dobu výsledkově nedaří. I přesto, že byli po většinu domácí lepší, spálili mnoho vyložených příležitostí a nakonec mohli být rádi alespoň za bod, který vybojovali v samotném závěru.

První poločas branku nepřinesl

Do zápasu lépe vstoupili hosté ze Stráže, kteří měli hned v 6. minutě velkou šanci Přílepkem, který však domácí bránu přestřelil. O chvilku později mohli jít znovu do vedení hosté, když prošel celým malým vápnem balon a nikdo z hostů ho nedokázal umístit do branky. A to bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Halámky toto možné nebezpečí nakoplo k větší aktivitě a v 15. minutě  se ocitl sám před gólmanem hostí Svoboda, ale trestuhodně zamířil pouze do náruče Jedličky. V 18. minutě přestřelil v dobré možnosti Ladislav Slavík. Ve 24. minutě výborně přihrál domácí stoper Kollmann na zcela volného Michala Slavíka, který pelášil opět sám na bránu, ale zbytečně se unáhlil, volil střelu, která opět skončila nad bránou hostí. A konečně další vyloženou šanci domácích spálil znovu M. Slavík, to utekl zleva jeho bratr Ladislav, předložil mu zpět na malé vápno. Zde Michal sice pohotově vystřelil, ale ke vší smůle stačil ještě Jedlička vyškrábnout na břevno a poté ven do hřiště. Tam již nikdo balon do brány nevrátil. Hosté tou dobou na hřišti tvořili pouze sparing, ale domácí toho nedokázali v tutových šancích využít

Druhý poločas už nabídl i nějaké branky

Do druhé půle nastoupili oba týmy ukolébáni velkým horkem a do 65. minuty se nic zvláštního neudálo ani na jedné straně. Poté se k ohrožení branky dostali domácí a když už byli na dostřel strážské brány, znovu selhali, když Novák na hranici 16-ky zase přestřelil. V 72. minutě se k podobné střele dostal M. Slavík, jeho kvalitní utaženou ránu neméně dobrým zákrokem vyrazil Jedlička na roh. A jak už to bývá platilo opět otřepané nedáš dostaneš, když z ojedinělé akce hostí vytvořili domácí vzadu obrovskou chybu, které využil Daniel Přílepek a otevřel skóre - 0:1. Na domácí šli doslova mrákoty potom co dokázali zahodit a z ničeho naopak pomohli hostům sami vlastní chybou a inkasovali. Domácím v tomto utkání nešlo nic, v zápasech se Stráží jsou sice většinou aktivnější, ale protivník z toho vyjde vždy nějak šťastně. Důkazem toho byla 79. minuta, když se skvěle uvolnil M. Slavík a předložil na svého bratra Ladislava, ten se většinou v těchto situacích nemýlí, ale opět i on zcela sám přestřelil, když už mu v cestě nic nestálo. Další smolný zápas už nechtěli domácí prožít a vše vrhli do útoku s cílem alespoň vydolovat bod. To se jim přeci jen povedlo, když na malém vápně byl v 87. minutě faulován M. Slavík a jeho bratr Ladislav Slavík z penalty srovnal na konečných 1:1. Je však jasné, že v boji o záchranu domácí dnes jednoznačně dva body ztratili.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Zápasy se Stráží nám prostě poslední dobou nejdou, troufám si tvrdit, že jsme byli dnes opět lepší a vytvořili si obrovské množství šancí, které nedokážeme s rozvahou proměnit. Ano hosté z počátku utkání měli také dobré příležitosti, ale ne tak jednoznačné jako my. Měli jsme rozhodnout již v první půli, kde bylo šancí dost a nakonec i ve druhém poločase. Stráži stačilo málo a po naší hrubé chybě šla do vedení. Vrhli jsme proto vše do závěrečného tlaku, který vygradoval alespoň vyrovnáním z penalty. Zbytečně jsme dnes přišli o dva cenné body v boji o záchranu. Už bychom potřebovali bodovat za plné tři body, tak snad se to povede příště v Kunžaku.

D. Záviš [-] - J. Herzog [-] (80. R. Herzog [-] ) , L. Slavík [-] , M. Svoboda [-] (40. P. Trsek [-] ) , M. Slavík [-] , P. Novák [-] (85. R. Cigáň [-] ) , J. Macho [-] , R. Adensam [-] , P. Kollmann [-] , A. Havel [-] , K. Juráň [-]