22.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2017-2018

--

Valeč nejspíš do baráže

87. M. Kárník (p.)
10

Gólem z penalty v závěru utkání zvítězila Valeč nad Rapoticemi B a s největší pravděpodobností jí čeká baráž o udržení v soutěži

V první půli branka nepadla

S vidinou zabojovat o poslední možnou naději na 6. místo v tabulce vstupovali valečští fotbalisté do zápasu právě se sousedem v tabulce - Rapoticemi B. Od prvních minut zápasu drželi více míč a lépe kombinovali, prvních pět minut si snad hosté nesáhli vůbec na míč. Po levé straně hrozil především v útoku Ludvík, ale pokořit brankáře Sobotku se mu nepodařilo. Podařilo se to až v 15. minutě, kdy centr zpracoval a uklidil za brankáře Brabec, bohužel při zpracování zahrál rukou a tak gól nemohl být uznán. V několika dalších šancích se zjevil opět Ludvík, ale nebylo mu přáno. Největší šancí tak byl centr Chládka z přímého kopu, jemuž centr nesedl, tak jak by si představoval a míč skončil na břevně. Víc se v prvním poločase neudálo.

Domácí urvali výhru v závěru z penalty

Ve druhém poločase se probudili i hosté. K první, ale vlastně nakonec i poslední střele v zápase na připraveného brankáře Macka se hosté odhodlali v 55. minutě. Ta ale úspěch nepřinesla. O něco aktivnější na place byli domácí, ale k nějakému většímu ohrožení branky se nedostali. Až už to vypadalo, že zápas skončí nudnou bezbrankovou remízou, se rval neohroženě za zdánlivě dlouhým míčem Pavel Zikán, vyběhnuvší brankář Sobotka ho zasáhl, míč se od něj odrazil a střídající útočník domácích postupoval na prázdnou branku, načež ho skluzem stáhl jeden z obránců a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop v 87. minutě. K tomu se postavil Michal Kárník a zkušeně proměnil - 1:0. O pár chvil na to rozhodčí zápas ukončil.

SK Valeč
Procháyka Daniel, hráč: Dnes jsme poprvé v sezóně někoho opravdu přehráli, bohužel místo toho, abychom vedli po poločase o dvě, tři branky, tak jsme se trápili. Nicméně myslím si, že výsledek je spravedlivý a tři body naprosto zaslouženě zůstali doma.