23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Stachy porazily Zdíkov a jsou teoreticky zachráněné

55. J. Pešek - 6. P. Foltýn , 14. J. Pešl , 65. M. Sýs
23

Na zápas do Zdíkovu přišlo sto padesát diváků, kteří se v zápase nenudili. Padly čtyři góly a Stachy si touto výhrou téměř zajistily účast v I.B třídě i pro další ročník.

Foltýn s Pešlem poslali Stachy do dvoubrankového vedení

V podzimním duelu vyšel zápas lépe pro Stachy v poměru 3:2. Něco podobného se dalo očekávat i nyní. Zdíkov poslední kola již hraje uvolněně a lépe. Stachy sice ještě nejsou zachráněné, ale nejsou aspiranty na sestup. Zápas začal lépe pro hostující celek. Už v 6. minutě se prosadil Petr Foltýn a dodal svému týmu klid na kopačky. Ten využili ještě ve 14. minutě, kdy vstřelil svou šestou trefu v sezóně Jan Pešl – 0:2. Stachy byly i po zbytek poločasu lepší, ale Zdíkov taky několikrát zahrozil.

Jiří Pešek snížil, ale nikdo se k němu nepřidal

Druhý poločas lépe nastartovali domácí. Hned v 55. minutě Jiří Pešek snížil na 1:2. Poté se hra vyrovnala a Stachy byly i vzadu opatrnější. Nakonec se hostům podařilo skórovat v 65. minutě Miroslavem Sýsem a ten gól se ukázal jako poslední v zápase. Stachy tak zvládly zápas a jsou na devátém místě v tabulce.

Příští kolo Zdíkov jede do Strunkovic, Stachy mají doma Chelčice.