23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Strunkovice udržely páté místo v přímém souboji

24

Zápas se nesl v duchu v boji o páté místo. K němu potřebovaly Netolice vyhrát, Strunkovicím stačila remíza, která nakonec z tohoto zápasu vyšla. Netolice sice šly po přestávce do vedení, na které odpověděl Ivan Šimčík.

V první polovině se střelci neprosadili

Zápas začal opatrně, pátým Strunkovicím se v posledních zápasech moc nedařilo, do Netolice navíc hostující celek přijel jen s dvanácti hráči, kde musel nastoupit i trenér a vedoucí mužstva, který se nakonec podíval na hřiště na poslední minutu. Byl to remízový zápas s pár šancemi na obou stranách, vypadalo to tak, že kdo dá gól vyhraje, první poločas se ale nikdo neprosadil

Meindl poslal Netolice brzy do vedení, hosté srovnali Šimčíkem

Ve druhém poločase se Strunkovice asi zapomněly v šatně, hned ve 48. minutě poslal dorostenec Rudolf Meindl domácí Netolice do vedení, a tak to vypadalo, že tento gól rozhodne. Nakonec byl proti Ivan Šimčík, který v 64. minutě prostřelil brankáře Netolic Petra Šandu a stanovil tak konečný výsledek na 1:1.

Strunkovice příště čeká zápas proti poslednímu Zdíkovu. Netolice pojedou do čtvrté Čkyně.

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus, asistent trenéra: Stále máme problém s absencí několika hráčů. Do Netolic jsme jeli ve 12 lidech, kdy nastoupil i trenér a vedoucí mužstva. Ale moc jsme chtěli v tomto zápase zabodovat. Už vzhledem k předchozím dvěma výsledkům. Myslím, že to bylo vidět i na hřišti. Škoda, že jsme neproměnili tři gólové šance. Remíza asi zasloužená, ale k vítězství jsme měli blíž, než soupeř. Těžko někoho vyzdvihnout, byl to kolektivní výkon, ale výborně zahrál Jirka Brych, Venca Beny a Venca Páník.