23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Dříteň zvládla důležitý zápas proti Vacovu B

23

Oba týmy ohrožené sestupem si to rozdaly v přímém souboji. Poločas skončil nerozhodně, ale po změně stran byla Dříteň efektivnější, vstřelila dva góly, na které Vacov B už nedokázal zareagovat.

Moudrý poslal Dříteň do vedení, ale za minutu bylo srovnáno Bujokem

Oba týmy k zápasu přistoupily zodpovědně, vědělo se, že se hraje o důležité body, a tak každý tým měl několik náhradníků. Dříteň ukázala od první minuty, že doma hrát body a jen tak body lehce nerozdává. O tom se ve 28. minutě přesvědčil Vacov B, když neustál tlak domácích a po gólu dorostence Josefa Moudrého šli Dříteňští do vedení. To jim trvalo minut, protože hned po rozehrání se Vacov B vrhl do útoku a ve 29. minutě vyrovnal Antonínem Bujokem – 1:1. Po zbytek poločasu již žádná střela v brance neskončila.

Švejda rozhodl zápas

Domácí provedli o poločasové přestávce jednu změnu, hosté žádnou. A byli to právě domácí, kteří díky slibnému a efektivnímu začátku druhé půle získali tři body. Hned v 52. minutě strhl vedení na stranu domácích Pavel Švejda. O tři minuty později dodal výsledku podobu Lukáš Koudelka. Dříteň si poté vedení pohlídala a zaslouženě vyhrála.

Další zápas jede Dříteň do Volyně. Vacov B doma poměří síly s Vl. Březím.

TJ Dříteň
Tomáš Kovařík, hráč: Konečně se nám povedlo urvat tři důležité body, ale ještě vyhráno nemáme. Bohužel nějaké týmy pod námi asi dotují fotbal financemi. (smích) Příští kolo jedeme do Volyně a doufám, že body potvrdíme a už budeme mít záchranu jistější než teď. Zápas jsme myslím vyhráli zaslouženě, bojovali jsme, dali 3 góly, soupeře pustili jen do jedné větší šance a ta skončila gólem. A já s kamarádem Milošem Pojerem bychom měli navštívit psychiatra. (smích)