Strunkovice nadělily bůra Vlachovu Březí

23

Po zaváhání Strunkovic v minulém kole se tentokrát nic podobného nedělo. Domácí šli od prvních vteřin za vítězstvím. Pomohl jim rychle vstřelený gól a vyloučený hostující Hubáček, nakonec nadělily Vlachovu Březí bůra.

Ivan Šimčík otevřel skóre po pár sekundách hry

V minulém kole oba týmy remizovaly, takže si chtěly připsat výhru, kterou více potřebuje Vlachovo Březí, jenž hodně obklopuje sestupové příčky. Strunkovice se naopak nachází v horní polovině tabulky. Na podzim zápas skončil bezbrankovou remízou, ale v „Mexiku“ vždy padají góly. O to nás přesvědčil hned po pár vteřinách hry Ivan Šimčík – 1:0 a dal domácím potřebný klid. Strunkovice hrály od zajištěné obrany a postupně si vytvořily územní převahu, kterou zužitkoval Roman Žurek ve 32. minutě – 2:0. Ve 44. minutě jsme viděli černou kaňku v podání kapitána Vlachova Březí Jana Hubáčka, který úmyslně kopnul soupeře v nepřerušené hře mimo boj o míč, který byl vzdálen snad 20 m. Rozhodčí Pavel Picka neváhal a poslal hostujícího kapitána do kabin. Do druhého poločasu šly Strunkovice tedy v početní výhodě.

Jiří Němeček st. završil debakl pátým gólem

Ve druhém poločase byla převaha ještě výraznější. Hned ve 49. minutě dal na 3:0 opět Roman Žurek. V 66. minutě nastoupil na plac Tomáš Škopek a o deset minut později dal již na 4:0, bylo definitivně po zápase. Pověstného „bůra“ nakonec dal zkušený Jiří Němeček v 82. minutě.  Zápas skončil tak, jak si zasloužil, drtivou výhrou Strunkovic. Zápasu přihlíželo osmdesát diváků.

Příští kolo Strunkovice jedou do třetích Lhenic, kde se očekává velký zápas. Vlachovo Březí doma zkusí porazit Čkyni.

TJ Blaník Strunkovice
Václav Beneš, trenér: Zápas hodně ovlivnilo, že jsme šli už v první minutě do vedení a také brzké vyloučení Hubáčka. Ke konci soupeři již docházeli síly a my jsme toho využili a vstřelili branky. Zápas se povedl Ivanu Šimčíkovi.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Picka Pavel - ERNST Martin, HEINZL Václav.