20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Lažiště si poradilo i ve Volyni

23

Lažiště stále kráčí za vytouženým postupem, vyrovnaným soupeřem jim nebyla ani domácí Volyně. I díky dvěma gólům Tomáše Vokatého.

Hosté vstřelili jednu branku

Ještě minulou sezónu by se dal očekávat velmi vyrovnaný zápas. Nyní je favoritem Lažiště, které od začátku sezóny drží první místo a náskok si stále zvyšuje. Prvních pár minut bylo se týmy jen oťukávali a poté Lažiště převzalo lehce iniciativu, ale s vyloženými šancemi to bylo prachbídné. Až ve 38. minutě se opřel do míče Tomáš Vokatý a poslal první tým soutěže Lažiště do vedení – 0:1. Více se v první poločase nestalo.

Martin Malina dal jen čestný gól na 1:3

Lažišti se zdálo jednobrankové vedení málo, a tak hned od hvizdu rozhodčího začali napadat domácí hráče a z toho vytěžili gól na 0:2 Tomášem Vokatým, byla to jeho osmá branka v soutěži. O další dvě minuty se prosadil Marek Sedláček, který si připsal svoji již čtrnáctou trefu a v tabulce střelců stíhá prvního Milana Glazunova ze Sousedovic. Za stavu 0:3 se zdálo být o vítězi rozhodnuto, a tak to trochu vypadalo i na place. Lažiště si zkušeně hlídalo vedení. Gólu se nakonec dočkala i Volyně, v 86. minutě se prosadil kapitán Martin Malina. Na zápase přišlo pěkných 110 diváků. Hlavním rozhodčím byl Daniel Petričák.

Příští kolo Volyně zajíždí do Netolic. Lažiště doma přivítá Stachy.