16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Strunkovice pokračují na vítězné vlně

20

Ani tentokrát se Vacovu B nepodařilo zvítězit, zato Strunkovice mají z jarní části sezóny plný počet bodů.

První poločas v režii hostů

Když se tyto týmy setkaly v podzimní části, tak Strunkovice slavily doma vítězství 2:0. Oba týmy měly motivaci k výhře. Strunkovice můžou tabulkou postupovat výše a Vacov B zase mohl jít pryč ze sestupové příčky. První poločas už od začátku ukazoval, že hostující Strunkovice si jdou více za vítězstvím a chtějí napodobit výsledek z minulého vzájemného zápasu. V 17. minutě se prosadil Ivan Šimčík. Po půlhodině hry dokázal rozvlnit síť i Jiří Kureš a Strunkovice rázem vedly 0:2. Hosté byli po celý poločas lepším týmem a do druhého poločasu si nesli dvougólové vedení.

Bujok dokázal pouze snížit

Druhý poločas Vacov vůbec nenastoupil odevzdaný, naopak to byli domácí, kteří svého soupeře přehrávali. Z toho pramenil gól v 55. minutě Antonína Bujoka – 1:2. Hosté se najednou mohli bát o výsledek, několikrát je podržel brankář Tomáš Řezníček. Klid hostujícím přinesla 68. minuta, kdy se trefil mezi tři tyče Roman Žurek, byla to jeho desátá trefa v sezóně. Domácí stále byli aktivní, ale gól z toho nevytěžili. V zápase padlo celkem osm žlutých karet, na obou stranách po čtyřech. Utkání sledovalo sto diváků. Hlavním rozhodčím byl Miroslav Pečenka.

Příští kolo Strunkovice jedou opět ven, tentokrát do třetí Čkyně. Vacov B se pojede porvat o body do Netolic.

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus, asistent trenéra: Celý první poločas jsme byli lepší, mohli jsme vést i o více branek. Ve druhém poločase jsme přestali dvacet minut úplně hrát, Vacov nás zatlačil, začali hrát víc do těla a snížili na 1:2. Navíc si vytvořili několik dalších slibných příležitostí. Pak jsme přidali třetí gól, který nás trochu uklidnil. Hodně nás podržel brankář Řezníček, výborný zápas odehrál Žurek. Vyhráli jsme zaslouženě.