25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Kaplice rozstřílela Chvalšiny

3. M. Malický , 36. J. Gondek , 40. D. Pál , 42. R. Daniel , 63. J. Gondek (p.) , 65. J. Štrbačka , 75. D. Pál , 77. J. Gondek , 86. J. Divoký (p.) - 18. P. Pavlis , 63. P. Pavlis
17

V neděli odpoledne v domácí derniéře hostili Kapličtí sestupující Chvalšiny. Domácí byli jasnými favority, jejich trenér se však musel obejít bez Kebla, Micáka a jarního střelce Urazila. Do sestavy se naopak vrátil brankář Štěpánek, a obránci Malický s kapitánem Gondekem.

Gól na začátku utkání

Bezbrankový stav příliš dlouho nevydržel. Už po třech minutách se skóre měnili ve prospěch kaplického Spartaku. Bránící soupeři poslali balón jen k Marku Malickému, který se z dobrých 23 metrů opřel do míče a Kothánek na ránu k tyči nedosáhl – 1:0. V desáté minutě se po Malického přihrávce odhodlal ke střele Divoký, mířil pouze nad bránu soupeře. V osmnácté minutě hosté ze své první příležitosti vyrovnali. Na levé straně hřiště se dokázal prosadit rychlonohý Fučík, zpětnou přihrávkou našel ve vápně nepokrytého Patrika Pavlise, který uklidil míč do sítě – 1:1. V polovině prvního poločasu mohl domácím vrátit vedení zkušený Janura, ale ze své šance brankáře Kothánka překonat nedokázal. Po půlhodině hry to byli naopak hosté, kteří mohli vedení strhnout na svou stranu. Sám před brankářem se zjevil Sluka, ale Štěpánka prostřelit nedokázal, odražený balón se snažil hlavou uklidit do brány Pavlis, ale radost mu zkazil na brankové čáře bránící Kuchař. To bylo na dlouhé minuty z hostující strany vše. Na druhé straně Janura našel na levé straně Gondeka, ten poslal před branku prudkou přihrávku po zemi, skluzující Pál na balón v dobré pozici nedosáhl. Ve 36 minutě domácí druhý gól vstřelili, když se dokázali vyhnout ofsajdové pasti. Bránící hráči se snažili dostat do ofsajdu útočící hráč Spartaku, Janura si však počkal s přihrávkou až na nabíhajícího obránce Josefa Gondeka, který zleva postupoval sám na branku a střelou po zemi vrátil Kaplici vedení – 2:1. Nedlouho poté si hostující gólman poradil s dělovkou Marka. Ve čtyřicáté minutě ale stejně potřetí kapituloval. Štrbačka na pravé straně nastartoval rozběhnutého Daniela, ten poslal před branku prudký přízemní centr, na který si naběhl Dan Pál, a bylo to 3:1. Kothánek byl bezmocný. Uběhly sotva dvě minuty a už byl rozdíl mezi oběma týmy tříbrankový. Pál vybojoval míč pro Januru, ten kolmicí vysunul Roberta Daniela, vybíhající Kothánek byl oklamán kličkou a Kapličtí šli do kabin s dostačujícím tříbrankovým náskokem.

Hattrick kapitána Gondeka

První zakončení druhé půle si na své konto připsal chvalšinský Pavlis, se střelou po zemi neměl Štěpánek problémy. Na druhé straně po přihrávce od Divokého pálil nad bránu Malický. V 53 minutě střídající Lamač ve vápně podťal Marka a pískala se penalta. K ní se postavil Josef Gondek a s přehledem skóroval – 5:1. Pak se do zakončení dostali i hosté. Po Fučíkově přihrávce střílel z první Pavlis, Štěpánek se zaskočit nenechal. V 63 minutě se ale hosté gólu přece jenom dočkali. Agilní Fučík připravil pozici pro Patrika Pavlise, který skluzem dotlačil za brankovou čáru – 5:2. Poté už ale do černého mířili jen domácí a skóre narůstalo. Dvě minuty po snížení udeřili Spartakovci pošesté. Divoký ve vápně ustál atak bránících hráčů, přihrál míč Pálovi, ten jej posunul na vápno Janu Štrbačkovi a přízemní šajtle z hranice velkého vápna zapadla přesně k tyči – 6:2. Poté měli hosté výhodu rohového kopu. Centr poslal Fučík, kapitán Motz hlavičkoval nad bránu. Čtvrthodinu před koncem zkoušel kličky gólman Kothánek, Dan Pál jej o balón obral a pohodlně poslal míč do prázdné brány – 7:2. O dvě minuty později se proměnil v nahrávače, když po jeho přiťuknutí mířil po zemi k tyči Josef Gondek – 8:2. V poslední desetiminutovce se proti přesile snažil prosadit Fučík, ale v koncovce mu byla brána Spartaku malá. Na druhé straně po Janurově vyslání šel sám na bránu Divoký, pokus přelobovat vybíhajícího Kothánka skončil těsně vedle brány. Diváci se ale ještě jednoho gólu dočkali. Čtyři minuty před koncem zastavil Kliner ve vápně nedovoleně Vaniše a pískala se druhá penalta. Tentokráte se k jejímu provedení postavil Jiří Divoký a i on si počínal s přehledem – 9:2. Poté ještě mohl po centru Divokého a přiklepnutí Daniela skórovat Pál, ale tvrdou ránu Kothánek dokázal nadvakrát zkrotit ve svých rukavicích. Překvapení se tedy v neděli odpoledne v Kaplici nekonalo, všechny tři body zůstaly doma.

Autor: Libor Granec