23.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

25

Šumavská půda nepatřila mezi ty, kam by slávisté vzhledem ke svým výsledkům jezdívali rádi. Po neděli ve Vacově ale možná změní názor...

Slavia odjela do Vacova s respektem, domácí ale potvrdili, že jaro je z jejich strany jedno velké trápení.

Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre, Slípka zamířil a zpoza vápna poslal míč levačkou přesně k tyči Klasovy branky - 0:1. Další branka hostů se dostavila v minutě s pořadovým číslem 37. Po ose Kohout - Slípka - Boček byla vedena akce, kterou zakončila  zpětná přihrávka na velké vápna a Bravenec se se zakončením nepáral, mičudu poslal pod břevno - 0:2.

Hrály se pouhé čtyři minuty z druhé půle a Vacov inkasoval potřetí. Vršitý po nahrávce od Bočka mířil nechytatelně. V 68. minutě dostali hosté možnost zahrávat penaltu, Klas Mizerovi slabě zahraný pokus po jeho pravé ruce chytil, připraven byl ale Boček, který dopravil balón na místo určení - 0:4. Do hry se v 79. minutě dostal za rozhodnutého stavu i slávistický asistent Dvořák. Poslední slovo ale patřilo Slípkovi, který tak skóre otevřel i uzavřel, a to opět povedenou palbou z hranice vápna.

Slavia se díky zvládnutému zápasu udržela v závěru za vedoucí trojicí, za kterou je pouze o tři body nazpět!