19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

31. T. Houska - 57. R. Mráz
29

Domácí pálili šance a prachatičtí bojovíci vybojovali cenný bodový zisk.

Brankáři se činili

Prachatičtí si vytvořili v prvním poločase dvě šance, obe ale gólman Kubík zlikvidoval. To Hopfinger měl v úvodním dějství o poznání více práce, Týnští měli příležitostí nepoměrně více. Prachatický gólman ale chytal výborně a vyzrál na něj až Houska ve 31. minutě. Díky Stoklasovi měl ale jednoduchou práci - Brom právě se Stoklasou vyšachovali hostující obranu a Houska už jen zakončoval do prázdné brány - 1:0. Druhý gól už hosté ve své síti nedovolili a odcházeli do kabin s ohledem na průběh zápasu s celkem přijatelným výsledkem.

Hosté srovnali

Domácí vstooupili do druhého poločasu tutovou šancí. Po rohu Meidla Vařil ale zaváhal a z osmi metrů netrefil bránu. Následovaly další týnské příležitosti, ale Hopfinger se rozchytal k velkému výkonu. A pak už se o slovo přihlásili hosté. Mráz v 57. minutě využil zaváhání domácích, když se brankář Kubík nedohodl s Bočkem a rázem to bylo 1:1. Hosté cítili šanci na výhru, jejich další nadějně rozjeté akce ale zastavil zdvižený praporek na znamení ofsajdu. Týn už nedokázal vyvinout potřebný tlak na vstřelení rozhodující branky a mohl jen litovat šancí z předchozího průběhu, které nedokázal proměnit a zajistit si tak vícebrankový náskok.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček (trenér): "Musím zmínit, že hostující gólman chytal velice dobře. Po neproměněné šanci Vařila v úvodu druhé půle jsem si říkal, aby se nám to vymstilo, a ono také ano. Prachatice to sovu bojovností ukopaly, my už se v závěru nedostali do tlaku a nevytvořili si šanci. Bohužel 1:1, mančaftu nemůžu nic vytknout, snaha tam byla, ale řešení finálních situací nás dostávaly dolů. Hráči zápasu byli oba brankáři. Situaci v tabulce, kterou jsme měli ve svých rukou, jsme si zavařili sami, další kolo jedeme do Blatné a musíme minimálně neprohrát. Blatná nás na podzim porazila, měli bychom jí to vrátit. Blatná má mladý běhavý tým viděl jsem je párkrát hrát. Měli bychom se jim ale vyrovnat a hrát s nimi dobrý fotbal."

M. Kubík [-] - O. Lukeš [-] , J. Meidl [-] , M. Boček [-] , J. Brom [-] - P. Dvořák [-] (59. M. Stejskal [-] ) , M. Tupý [-] , L. Stoklasa [-] - P. Vařil [-] , T. Houska [-] - J. Plojhar [-]