22.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

--

--

Dačice se mohly dostat na dostřel Včelnice, ale souboj dvou aspirantů na sestup vyhrála Nová Včelnice

22

Utkání posledního s předposledním vyhrála Nová Včelnice 4:1. Výrazně se tak odtrhla od Dačic, které již musejí tížit sestupové starosti.

Výsledkem jednoznačný první poločas

První část utkání nabídla divákům v Dačicích hned tři góly. Avšak výsledek prvního poločasu neodpovídal tomu, co se ve skutečnosti dělo na hřišti. Jenže nikdo z domácích své šance neproměnil. Zato hosté úřadovali již od počátku utkání. Již v 8. minutě se prosadil Ondřej Blažek, který svým gólem otevřel skŕe utkání na 0:1 pro Včelnici. Tento gól nabudil nejen celý tým Nové Včelnice, ale hlavně kanonýra Stanislava Pacholíka, jenž dokázal v rozmezí osmi minut (ve 24. a 32. minutě) vstřelit dva góly! Stav utkání ve 32. minutě 0:3. Tímto stavem také první poločas skončil.

Pojistka pro Včelnici a čestný gól Dačic

Chvíli po začátku druhého poločasu zvýšil svým druhým gólem v utkání Ondřej Blažek již na 0:4. To byla pro Dačice smrtelná rána, která jim vzala nejen naději na zvrat utkání, ale také víru v to, že oberou o body okresního rivala, který také bojuje na hranici sestupových příček. Malou útěchou mohl být pro dačické alespoň gól z 67. minuty, který vstřelil domácí hráč Richard Máša na 1:4. Na víc se však domácí nezmohli a jelikož ani hosté už do konce utkání žádný gól nepřidali, skončilo utkání výsledkem 1:4.

FK Dačice
Václav Zejda (brankář): Je to pořád dokola. Dostaneme laciné góly a položíme se. Když neporazíme ani Novou Včelnici, nemáme v krajském přeboru co dělat.