22.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Čimelice porazily venku Protivín

90. Z. Vorel - 21. M. Nekl , 68. J. Viták , 76. R. Převrátil (p.)
22

Utkání 22. kola se odehrálo v Protivíně, kam zamířili hosté z Čimelic. První poločas nabídl pouze jediný gól. V druhém poločase padly hned tři branky. Jelikož byly dvě z toho do sítě domácích, odvezli si hráči Čimelic z Protivína tři body za výhru 3:1.

Těsný náskok Čimelic

Ve 22. kole KP domácí Protivín přivítal v okresním derby mužstvo SIKO Čimelice. Utkání bylo od počátku vyrovnané,
postupně však hosté získali mírnou převahu. Hosté zahrávali několik  standardních situací, ale bez efektu. V 15. minutě domácí Fiala ostře fauloval Pšeničku, přesto však zranění nebylo vážné a Pšenička mohl pokračovat ve hře. Ve 21. minutě chyboval
domácí brankář a k míči se dostal celkem pohodlně Nekl, který vstřelil první branku Čimelic. Stav utkání 0:1. Domácí to zaskočilo a hosté získávali
postupně převahu ve hře. Ve 28. minutě po centru Hegenbarta střílel Hadáček těsně vedle domácí branky. Rovněž střela Hegenbarta
v 31. minutě mířila vedle. Ve 32. minutě domácí Zbyněk Vorel také mířil mimo branku. Do konce prvního poločasu se pak hra vyrovnala, ale ani
jedno z mužstev se do vyložené šance nedostalo. Poločas tak skončil lépe pro Čimelice 0:1.

Čimelice si v druhém poločase pojistily výhru dvěma góly

Druhý poločas začali opět lépe hosté, ale svou mírnou převahu nedovedli využít. Domácí se pak přece jenom vzchopili a
hosty zatlačili před svou branku. Od 60. minuty domácí zahrávali pět rohových kopů, ale Slavíka se jim překonat nepodařilo. V 68. minutě utkání
pak Řezáč nádherným dlouhým pasem našel Vitáka a ten hned z voleje míč nasměroval do branky
domácích. Byla to prudká rána, na kterou domácí brankář vůbec nestihl reagovat. Čimeličtí se tak ujali vedení 0:2. Domácí se zatáhli a
vůbec se nesnažili dostat se dopředu. V 75. minutě utekl po levé straně Varhan a ve vápně byl faulován domácím Vojtou. Rozhodčí nařídil pokutový kop,
který v 76. minutě proměnil Převrátil a zvýšil stav na 0:3 pro hosty. O minutu později se ještě do výborné šance dostal Hegenbart, ale mířil vedle domácí branky. Čimeličtí pak polevili a toho vsamotném závěru utkání využil Zbyněk Vorel,  který obral o míč Nekla a skákavou střelou překonal Slavíka, snížil tak stav nakonečných 1:3. Vítězství Čimelic bylo v tomto utkání zcela zasloužené.

Autor: Josef Ťupa

FK Protivín
Marek Hanus (brankář - toto utkání nechytal): Utkání s Čimelicemi bývají vždy plná osobních soubojů a většinou vyhraje tým, který vstřelí první gól. Bohužel jsme dnes první inkasovali my a soupeř se dostal na koně. Na začátku druhého poločasu jsme měli dobrou čtvrthodinku, kdy jsme soupeře mačkali a vytvářeli si šance, ale opět jsme nepokryli dlouhý nákop, ze kterého soupeř odskočil na dva góly a bylo po zápase. Celkově to však od nás byl velmi špatný výkon.

SK SIKO Čimelice
Václav Hegenbart (hráč): Derby s Protivínem nic hezkého fotbalu nepřineslo. Hrálo se tvrdě. Domácí se snažili kombinovat, ale to se jim moc nedařilo, naopak my hráli rychle dopředu a byli jsme nebezpečnější. Dali jsme gól po chybě gólmana, kterému se míč ztratil ve slunci. Domácí se snažili vyrovnat, ale mi z protiútoku zvýšili na 2:0 a tím je definitivně zlomili. Z dalšího brejku byla penalta na 3:0. Další šance už jsme nedali. Škoda, že v poslední minutě jsme darovali domácím gól a neudrželi čisté konto.