21.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

"Zlatý bod" pro Čimelice v utkání s Táborskem "B"

21

Ve 21. kole KP přivítaly Čimelice na svém hřišti  fotbalisty Táborska "B". Hosté měli na pomoc 8 hráčů z kádru "A" týmu, ale ani tak se jim nepovedlo v utkání zvítězit.

Překvapivé vedení domácích

Hosté posíleni osmi hráči "áčka" začali lépe. V 5. minutě po centru do vápna se dostal k míči Linhart a vstřelil první branku hostů. Stav utkání 0:1. Tato branka však domácí nezabrzdila. V 6. minutě
domácí zahrávali rohový kop Neklem a na jeho centr si naskočil Listopad a hlavou srovnal stav utkání na 1:1. Poté se hra odehrávala
od vápna k vápnu. V 19. minutě skončila střela Převrátila nad brankou hostí. Hosté pak domácí trochu přitlačili, ale vyloženou
šanci si nepřipravili a když už se zdálo, že přece jenom nad domácími vyzrají, stál jim v cestě brankář Slavík. Ve 42. minutě
zahrával od středu hřiště Nekl přímý kop a na jeho centr nejlépe zareagoval Pšenička a hlavou vstřelil druhou branku
domácích. Ještě o dvě minuty později střílel Hadáček, ale pouze nad branku Táborska. Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

V druhém poločase padl pouze jediný gól

Druhý poločas postupem času získávali mladí fotbalisté Táborska převahu. Ve 48. minutě střela Valenty skončila nad domácí brankou. V 57. minutě pak střílel z přímého kopu Dudl, ale jeho pokus Slavík chytil. Hosté pak ještě přidali a zvláště v rychlosti
zatlačili čimelické do defenzivy. V 72. minutě po střele Valenty zasahoval Slavík a míč vyrazil na tyč. V 75. minutě byl ale domácí
brankář krátký na přízemní střelu Blechy a hosté tak srovnali stav utkání na 2:2. Poté se domácí přece jen vzpamatovali a hra se
opět vyrovnala. V 84. minutě pálil Hadáček, ale Satrapa míč chytil. V samotném závěru utkání se do výborné šance dostal Hegenbart, ale míč měl na dlouhou nohu a střela tak skončila těsně nad brankou. Utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2.

Autor: Josef Ťupa

SK SIKO Čimelice
Václav Hegenbart (hráč): S Táborskem dobrý zápas. Přijelo 8 pendlů, takže to byl kolotoč, ale dostali jsme se po standardkách do vedení a vydrželi jsme celý zápas. A kdybych dal v 90. minutě svou šanci, mohli jsme i vyhrát. Ale i tak pro nás má bod cenu zlata.

F. Slavík [-] - D. Varhan [-] (26. M. Suchan [-] ) , V. Hegenbart [-] (90. T. Froněk [-] ) , Š. Říha [-] (61. M. Káš [-] ) , J. Hadáček [-] (89. J. Klimeš [-] ) , R. Převrátil [-] (75. T. Zelenka [-] ) , M. Nekl [-] , J. Viták [-] , M. Němec [-] , P. Listopad [-] , Z. Pšenička [-]