20.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Čimelice porazily rozdílem pěti gólů Dačice!

25

Ve 20. kole zavítaly Čimelice na hřiště Dačic, které jsou v tabulce poslední. To Čimelice jsou na vrcholu tabulky a jejich snahou bude sesadit ze 3. místa Olešník. Čimelice ovládly už první poločas, který vyhrály jasně 4:0. Všechny góly do poločasu vstřelil kapitán hostů Václav Hegenbart, byl to opravdu nevídaný kousek! Dačice v druhé puli dokázaly jeden gól dát, ale Čimelice stihly dát v druhé půli hned dva a to ještě domácí několikrát zachránil od větší ostudy brankář Zejda.

První poločas ovládl kapitán Čimelic Václav Hegenbart

Ve 20. kole KP zavítaly Čimelice na hřiště Dačic. Domácím se v soutěži moc dobře nevede a to bylo znát i v tomto utkání. Začátek byl ovšem vyrovnaný, ale pouze do  10. minuty. V tuto dobu domácí brankář zasahoval před vápnem hlavou, míč se dostal k Hegenbartovi a ten zkušeně domácího brankáře přeloboval a vstřelil první branku Čimelic. Stav utkání 0:1. Od této doby se domácí pomalu vytráceli a čimeličtí začali mít zcela jasnou převahu. V 17. minutě po rohovém kopu Nekla střílel nad
branku Viták. O minutu později opět po rohovém kopu Nekla zcela netradičně hlavičkoval Hegenbart a byla z toho druhá
branka v síti domácích. Stav utkání 0:2. Ve 21. minutě utekl po levé straně Převrátil, jeho centr našel opět Hegenbarta a ten nezáváhal a
vstřelil třetí branku Čimelic na 0:3. Ve 26. minutě se domácí dostali po dlouhé době dopředu a zahrávali přímý kop, ale střela mířila
vysoko nad bránu hostí. Ve 28. minutě se řítil sám na branku Dačic Suchan, ale byl ve vápně faulován a z nařízeného PK dal čtvrtou
branku Čimelic, kdo jiný než Hegenbart. Stav utkání 0:4. O minutu později po přihrávce Hegenbarta střílel Varhan, ale pouze nad branku
domácích. Ve 33. minutě po centru Nekla střílel Hadáček rovněž nad domácí branku. Ve 43. minutě se do vápna dostal Hegenbart, ale ten místo přihrávky na zcela volného Suchana volil střelu, ale trefil pouze padajícícho brankáře. První poločas tak skončil jasně pro Čimelice.

Dačice se zmohly pouze na jediný gól

Druhý poločas opět Čimelice ovládli hru. Ve 47. minutě Suchan spálil vynikající šanci, kdy šel sám na brankáře, ale jeho střelu
domácí brankář chytil. V 50. minutě se domácí zcela vyjímečně dostali do šance, ale Hric mířil vedle čimelické branky. V 52. minutě
pak čimeličtí zahrávali rohový kop Neklem a míč i za pomoci větru skončil v síti domácích popáté. Stav utkání 0:5. V 56. minutě po rohovém kopu Nekla střílel Pšenička, ale pouze vedle domácí branky. V 58. minutě opět Suchan ve velké šanci, ale
ani tentokrát domácího brankáře nepřekonal. V 64. minutě se pak Suchan přece jenom dočkal, když zužitkoval
Hegenbartovu přihrávku a vstřelil šestou branku Čimelic na 0:6. Domácím se pak podařilo v 66. minutě vstřelit branku,
kdy se dostal před vápnem k míči T. Jindra a přízemní střelou překonal Slavíka. Korigoval tedy stav na 1:6. V 69. minutě běžel sám na brankáře opět
Suchan, ale raději přihrál Hegenbartovi, ten to měl ale na dlouhou nohu a domácího brankáře nepřekonal. V 83. minutě pak sám na branku
běžel Říha, ale domácí brankář jeho kličku vystihl a míč chytil. V 86. minutě pak domácí Hric mířil nad čimelickou branku.To bylo vše podstatné v tomto utkání. Domácí zcela propadli v obraně a rovněž tak v nasazení, a tak zaslouženě prohráli 1:6.

Autor: Josef Ťupa

SK SIKO Čimelice
Václav Hegenbart (hráč): Co říci... Krásný zájezd do Dačic. Je mi jich až trochu líto, protože nehrají tak, jak to vypadá podle výsledků. Je krásné, když fanoušci Dačic po zápase skandují moje jméno!