18.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Želeč napravila své úvodní zaváhání a porazila doma Čimelice

0

Želeč hrála poprvé na jaře před domácími fandy. A jelikož minulý týden zaváhala s Hluboukou, museli hráči Želče doma zabrat, aby brali všechny tři body. Díky gólům Novotného a Bosnyaka se jim to povedlo a v domácím prostředí zvítězili 2:0.

Poločas bez gólů

Ve druhém jarním kole zavítalo mužstvo Čimelic na hřiště vedoucího mužstva soutěže ze Želče. Pro hosty to byl první jarní zápas. Utkání se hrálo na těžkém terénu, ale to bylo pro obě mužstva stejné. Od začátku se hrálo vyrovnaně. V 9. minutě se dostal do šance domácí Novotný, ale s jeho pokusem si Slavík poradil. O minutu později se do výborné šance dostal Hegenbart, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil na rohový kop. Hra se v další době odehrávala převážně od vápna k vápnu a žádné velké
příležitosti na obou stranách si fotbalisté nepřipravili. Pouze ve 40. minutě měly výhodu přímého kopu Čimelice, ale Listopad trefil
zeď a následná střela Převrátila skončila nad brankou domácích. Poločas tak skončil smírně 0:0.

Dva důležité zásahy Želče

Druhý poločas začali čimeličtí aktivněji, ale kromě několika rohových kopů si žádnou větší šanci nevypracovali. V 65. minutě se naopak pod tlak dostali hráči Čimelic a po třech střeleckých pokusech, kdy zachraňoval jak Slavík v brance tak i
obránci se k míči dostal nakonec Novotný a vstřelil první branku domácích na 1:0. Poté se čimeličtí opět tlačili dopředu a v 73. minutě nastřelil Převrátil tyčku domácí branky. Hned z protiútoku do otevřené obrany Čimelic zaútočil vystřídavší Bosnyak a dal druhou branku domácích v 74. minutě utkání na 2:0. Čimeličtí ještě tlak zvýšili, a v 75.minutě skončila střela Varhana na břevně domácí
branky. Poté se Čimelice usadili na polovině domácího mužstva, ale kromě několika rohových kopů si žádnou brankovou šanci
nevytvořili. Domácí pak ještě do konce utkání kopali dva rohové kopy, ale bez úspěchu, a tak utkání skončilo 2:0 pro domácí celek.

Autor: Josef Ťupa

TJ Sokol Želeč
Roman Lukáč (trenér): "V první půli jsme byli o něco aktivnějším mužstvem, Čimelice hrály z bloku z vlastní poloviny a vyráželi do nebezpečných rychlých protiútoků a byly hodně nepříjemné. V druhé půli se obraz hry neměnil až do námi vstřelené branky, potom hosté zvýšili útočnou snahu. Měli jsme štěstí při nastřelené tyči a hned z protiútoku se nám podařilo vstřelit druhou branku a závěr jsme si již pohlídali."

SK SIKO Čimelice
Josef Ťupa: "Utkání se hrálo na těžkém terénu, ale to bylo pro oba týmy stejné. První poločas byl vyrovnaný a skončil také 0:0. Po změně stran se do vedení dostali domácí hráči po gólech Novotného a Bosnyaka. I přes závěrečný tlak se, ale čimelickým gól vstřelit nepovedlo, a tak odjeli ze Želče s porážkou o dva góly."

M. Blažek [-] - O. Kosobud [-] , D. Pavličko [-] - J. Rabiňák [-] (70. J. Bosnyak [-] ) , T. Kukučka [-] (60. Z. Šváb [-] ) , D. Fiala [-] (89. F. Froněk [-] ) , J. Švec [-] , J. Holub [-] - R. Novotný [-] , M. Brůžek [-] - J. Škrábek [-]

F. Slavík [-] - V. Hegenbart [-] , M. Suchan [-] (55. Š. Říha [-] ) , D. Varhan [-] , J. Hadáček [-] , R. Převrátil [-] , M. Nekl [-] , Z. Pšenička [-] , M. Němec [-] , P. Listopad [-] , J. Viták [-] (65. K. Řezáč [-] )

ŽK: 69. D. Pavličko - 25. J. Viták , 51. R. Převrátil .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Reisner Jiří - LOVĚTÍNSKÝ Daniel, TUPÝ Petr.