11.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Kouřim jde po výhře na druhé místo tabulky

0

Před domácím týmem se po sobotních zápasech otevírala zajímavá možnost poskočit na druhou pozici tabulky a tu dokázali proměnit v realitu. Po celý zápas si udržovali brankový odstup od soupeře a dovedli utkání ke třem bodům.

Pěkný pohrdl nabídnutou šancí a z penalty přestřelil

Vyrovnané úvodní minuty zápasu vyvrcholily první brankou v devatenácté minutě. Dlouhý míč do vápna propadl mezi bránící dvojicí Baško – Hovorka. Z toho dokázal těžit Martin Snížek, který se zmocnil volného míče, posunul si ho do středu a jeho následná střela skončila po odrazu o tyč za zády bezmocného Koláře – 1:0.

Prakticky hned po rozehrávce přišla velká příležitost hostů. Dlouhý míč Baška našel ve vápně Sovu, kterého stáhl bránící Michal Havránek a pískala se penalta. K radosti domácích fanoušků ji Pěkný neproměnil. Vyrovnání odmítl střelou nad Havránkovu bránu.

Vyrovnání výsledku přišlo po půlhodině hry. Kouřim se řítila do rychlého přečíslení, ale nepřesná přihrávka obrátila karty. Míč dostal Baško, který dlouhým pasem našel zapomenutého Josefa Košíka. Ten si to následně středem namířil rovnou do vápna a chladnokrevně vyrovnal – 1:1.

Přesto šli domácí do kabin veseleji. Rychlost J. Keltnera a laxnost Hovorky byly hlavní příčiny druhé branky Kouřimi. Domácí útočník dokázal vybojovat dlouhý ztracený míč, potáhl ho do vápna, kde zpětnou přihrávkou našel volného Ondřeje Macháčka. Pro toho už nebyl problém skórovat. – 2:1.

Ve druhém poločase zvonily tyče i padaly góly

Úvod druhého poločasu patřil aktivnějším domácím. Dlouhý míč udržel ve hře Snížek a zatáhl ho do vápna. Tam vyzval ke skórování Světničku, který však na penaltě ideální okamžik prováhal a zakončoval jen do bránícího hráče. Houštinou hostujících obránců následně neprošla ani Macháčkova rána z druhé vlny.

Situace jako přes kopírák přišla o tři minuty později! Ani tentokrát Světnička vedení nenavýšil. Svůj pokus zakončil nedůrazně a Libodřičtí postupně hru vyrovnali. Na středu hřiště se J. Keltner pustil do kličkované s dvěma soupeři, ti mu však balón vzali a hnali se do přečíslení. Ze strany rozběhnutý Sova vzal zakončení na sebe a tvrdou střelou trefil ke smůle Libodřic pouze tyč.

I další šance domácích zůstaly nevyužity. Snížkův centr našel ve vápně Holuba, který dokázal vyskočit nejvýš, ale svůj pokus nasměroval hlavou jen těsně vedle branky. Poté si přetažený míč na rohu velkého vápna zpracoval ve vzduchu Paclík a svůj následný projektil otřel o břevno hostující branky.

V šestasedmdesáté minutě měl realizační tým Kouřimi při střídání hodně šťastnou ruku. Do hry poslal Vojtěcha Keltnera, který svou první minutu pobytu na hřišti vyšperkoval gólem. Nejprve vyhrál hlavičkový souboj a pasem do lajny rozběhl Světničku, ten se podíval a svým následným centrem našel hlavu právě nabíhajícího Vojtěcha Keltnera – 3:1.

Ale hosté nic nevzdávali, stále zbývalo dost času. Centr Pěkného prošel kouřimskou defenzivou a trefil přední tyč. Následný pokus Libodřic dokázal skvěle reflexivně Havránek vyrazit, ale pouze na střed malého vápna, kde ho nehlídaný Pavel Skočdopole poslal do domácí sítě – 3:2.

Konečnou podobu nabral výsledek pár minut před koncem. Další z mnoha náběhů Snížka do vápna Libodřic skončil pokutovým kopem. Kouřimský špílmachr totiž centrem trefil ruku jedno z bránících hráčů. K exekuci se postavil Tomáš Svoboda, který se nemýlil – 4:2

Libodřice v zápětí neproměnili další velkou příležitost. Tvrdá střela Sovy šla na zadní tyč kouřimské branky. V cestě ji však stál hostující kapitán Heverle, který ji z dvaceti centimetrů poslal nad branku. Další změnu výsledku mohl dát nový hráč z domácí střídačky. Ale tvrdá střela Navrátila orazítkovala jen břevno.

TJ Kouřim
Jan Břečka, vedoucí týmu: Podle očekávání to rozhodně nebyl jednoduchý zápas a postavení v tabulce nehrálo vůbec roli. Oba celky se prezentovaly bojovným pojetím hry a z toho pramenilo i velké množství důrazných osobních soubojů. V utkání bylo vidět opravdu hodně brankových příležitostí, takže se diváci určitě nenudili. Hostující ofenzivu táhl především agilní Sova, jehož výpady naše obrana zastavovala s velkými obtížemi. My si těch šancí vypracovali o něco více, než soupeř a také naše produktivita byla efektivnější. V tom byl asi největší rozdíl, který se promítl pod konečný výsledek. Byly to opravdu vybojované tři body, které nám soupeř rozhodně nedal zadarmo, nic nezabalil a proháněl nás do poslední minuty zápasu. Marodka po minulém týdnu zamíchala naším kádrem, ale naštěstí se můžeme opřít o pracovité náhradníky a ochotně nám vypomůžou i hráči B-týmu a dorostu, za což jim tímto děkuji. Jako tým jsme se po této výhře dostali na druhé místo tabulky a máme z toho velkou radost.

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Děkuji všem hráčům za bojovnost a podaný výkon v tomto utkání. Nemyslím si, že jsme si zasloužili prohrát, protože jsme byli dvě třetiny utkání lepší. Chtěl bych vyzdvihnout výkon rozhodčího Pluhaře, který odpískal utkání bezchybně a s naprostým přehledem.

TJ Kouřim
L. Havránek [-] - J. Keltner [-] (88. O. Štuller [-] ) , M. Snížek [-] (90. T. Dufek [-] ) , J. Charvát [-] (90. M. Navrátil [-] ) , J. Paclík [-] , O. Macháček [-] , R. Světnička [-] , T. Novák [-] , M. Havránek [-] (75. V. Keltner [-] ) , J. Holub [-] , T. Svoboda [-]

M. Kolář [-] - P. Pěkný [-] , P. Heverle [-] , L. Pohanka [-] , J. Košík [-] , M. Pánek [-] (46. P. Skočdopole [-] ) , M. Pánek [-] , M. Hovorka [-] (62. D. Mlázovský [-] ) , P. Sova [-] , R. Medlen [-] , A. Baško [-]

ŽK: 20. M. Havránek , 34. J. Keltner , 37. J. Paclík - 83. J. Košík , 86. A. Baško .
Hráči zápasu: P. Sova , M. Pánek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PLUHAŘ Luboš - NAVRÁTIL Milan (N), NĚMEC Ladislav (N).