1.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Po vyloučení Šafránka se hra Libodřic rozsypala

0

Po poločase hosté možná trochu překvapivě vedli, ale brzy po pauze domácí srovnali krok. V osmašedesáté minutě byl po druhé žluté vyloučen Filip Šafránek, domácí z penalty otočili stav a hattrickem rozhodl Macháček.

Byl to výstavní vlastňák nebo krásná trefa Košíka?

Z důvodu nepřítomnosti kouče Petra Šafránka nastoupili domácí borci pod bývalým trenérem Jaroslavem Hovorkou a pod dirigentskou taktovkou kapitána Michala Modroviče.

Úvod zápasu byl aktivní z obou stran, opticky vyrovnaná hra přinesla několik náznaků šancí, ale na gól se stále čekalo. Na obou stranách zvonily tyče, ale gólmani zůstávali dlouho nepřekonáni. Branku přinesla až pětatřicátá minuta. Dlouhý nákop prodloužil Pánek hlavou za sebe, Josef Košík v souboji s domácím Plačkem a míč z tohoto souboje ve vzdálenosti 25 metrů míří na bránu Cihláře, který reagovat nestačil - 0:1. Tomáš Plaček dobrovolně přiznává "výstavní" vlastní gól, ale gól je připsán Košíkovi.

Nic dalšího se do přestávky neudálo a tak hosté šli do kabin s jednogólovým náskokem.

Macháček nasázel čistý hattrick

Do druhé půle poslali domácí na hřiště Tomáše Jedličku místo nevýrazného Štěpána Růžičky mladšího. A tato změna byla rychle vidět na skóre. Jedličkova rychlost na hosty platila a také hostům postupně docházely síly.

Již po pěti minutách na hřišti Tomáš Jedlička vyrovnal - 1:1. Tlak domácích narůstal a ze strany Libodřických přibývalo faulů. Důležitá situace nastala v osmašedesáté minutě, kdy Filip Šafránek fauloval v pokutovém území. Zákrok byl oceněn žlutou kartou a protože pro Filipa byla již druhá, nuceně odešel do sprch. Nařízenou penaltu proměnil Michal Macháček - 2:1.

Skóre se otočilo a hosté již neměli síly na zvrat. Naopak po dalších rychlých a kombinačních akcích inkasovali ještě dvakrát. Oba zásahy má na svědomí opět Michal Macháček a docílil tak hattricku během jednoho poločasu. V samotném závěru přišel faul M. Šafránka, který ve vápně sestřelil Králíka, ale penaltu tentokrát Růžičkovi st. lapil Kolář. Konečné skóre tedy 4:1 pro domácí AFK.

AFK Pečky
Michal Modrovič, kapitán týmu: Myslím si, že výsledek odpovídá dění na hřišti a zaslouženě jsme vyhráli. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za solidní výkon a vstup do sezony. Doufám, že vyhrajeme i příští týden v Jevanech a pan Šafránek bude mít velké problémy, aby se vrátil ke kormidlu :-D Tímto ho zdravíme. Utkání výborně řídil rozhodčí Uher.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Nebylo to z naší strany tak špatné. První půle vyrovnaná, když jsme šli do šťastného vedení. Ve druhé nás ale uběhali, už jsme nestíhali. Významně nám chyběl Sova, ale pochválit musím mladého Pánka. Když na sobě bude nadále pracovat, tak je v něm potenciál.