1.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

Radkov si překvapivě veze tři body z Budišova

86. L. Buček - 27. P. Stambulidis (vl.) , 71. D. Lupa
0

Report nám přináší David Lupa.

V posledním kole podzimu zavítal na horkou půdu do Budišova tým z Radkova. První minuty zápasu nepřinesly žádné šance. Oba týmy se vzájemně oťukávaly, navíc silný vítr komplikoval oběma týmům cokoliv vymyslet. Postupem času začal Budišov být stále nebezpečnější, ale do žádného vážnějšího zakončení se nedostal. Zato na druhé straně z ojedinělé akce hosté vybojovali roh, který díky větru doplachtil na přední tyč, kde si ho Stambulidis srazil do vlastní brány 0-1. Od tohoto momentu domácí celek začal Radkovské víc a víc tlačit....Výsledkem byly standardní situace, které ale opět nevedly k vážnějším situacím před hostující bránou. Budišov držel většinu poločasu míč na kopačkách, snažil se kombinovat, ale akce vždy končily na Radkovském "autobusu" zaparkovaném na šesnáctém metru. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením hostů.

Druhý poločas začal mohutným náporem domácích, který začal přinášet první gólové situace. V hlavní roli úřadoval domácí Týn, když nejprve po závaru před bránou trefil tyč, aby o pár minut později jeho střela minula o pár metrů šibenici. Hosté v těchto chvílích prakticky neexistovali, a jen výjimečně se jim podařilo na chvíli podržet míč na útočné polovině a dát tak oddychnout přetížené obraně. Budišovští sbírali všechny odkopy a zakládali jeden ůtok za druhým. Hlavně rychlonohý "tank" Chreno dělal hostům značné problémy, když se na něm během dvou minut vyžlutili dva hostující beci. S postupem času přibývaly další náznaky šancí, standardní situace, ale vše s bravurou likvidovala Radkovská tvrz, jištěná nestárnoucí legendou brankářem Prdou. V 70 minutě po jedné individuální brejkové situaci se Radkovští dostali k rohovému kopu, který Malý dokonale posadil na hlavu Lupy, a ve vzduchu bylo cítit překvapení 0-2. Po tomto gólu se hosté ještě více zatáhli a utkání se dohrávalo prakticky už jen na jejich polovině. Tlak domácích se stupňoval, hosté už pouze odkopávali, ale vážnější situace ne a ne přijít. Až 5 minut před koncem vnikl po levém křídle do šestnácy Buček a střelou z úhlu překvapil na přední tyči hostujícího gólmana 1-2. Zbývající čas pokračoval tlakem Budišova, ale vážnější situaci si domácí už vytvořit nedokázali, a tak 3 body veze překvapivě domů Radkov.

TJ SPS Radkov
David Lupa: Chtěl bych nejprve poděkovat Budišovu za fér zápas, byli v něm prakticky po celý zápas lepší a prohrát si určitě nezasloužili. Bohužel fotbal někdy není fér. Před našima smekám, bylo nás 11 tudíž bez možnosti střídat, navíc ve značně okleštěné sestavě. I když náš fotbal není nijak pohledný, tak jsme opět ukázali, že bojovnost je někdy víc než kvalita, a že jako tým nedostáváme moc branek.Ještě jednou díky všem.....