9.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

--

--

Holasovice doma opět neporazitelné!!

0

Ano, domácí borci z Holasovic drží doma neuvěřitelnou šňůru nejen zápasů bez prohry, ale dokonce výher. Ale výsledek se pro domácí nerodil vůbec lehce.

Od prvních minut byli domácí Holasovice aktivnějším týmem. Plno akcí ale končilo u útočného dua Richter – Černý. V prvních minutách nebylo k vidění moc šancí, hrálo se převážně od šestnáctky po šestnáctku. To až z přímého kopu zahrozili jako první domácí. Parádní rána Schreiera ale bohužel skončila na tyči, od které se míč kutálel po brankové čáře, kdy jej hostující hráči stihli vykopnout. Následně zkoušel dobrou střelou z dálky otevřít skóre Jirka Bolík. Jeho rána se stočila těsně kolem šibenice mimo tři tyče. Pár náznaků měli i hosté, ale domácí obrana byla precizní a všude včas. Několik pěkných průniků měl po levé straně Schreier. Jeden takový mu vyšel dokonale před koncem poločasu, kdy předložil míč před odkrytou klec Černému, a ten neměl problém uklidit míč do sítě. Do kabin tak šli domácí s vedením 1:0

Druhá půle ale nebyla v podání domácích zdaleka tak přesvědčivá jako první. Spíše naopak, druhá půle byl jedno obrovské trápení a tragédie. Holasovice začaly v prvních 15 minutách ještě mírným náporem, ale nic si nedokázali vytvořit. Čím víc ubíhal čas, tím se hra domácích zhoršovala a vytrácela, naopak hosté byli na koni a cítili šanci na vyrovnání. Toho se málem hned několikrát dočkali. Přebírání hráčů a celková obranná hra Holasovic byla hodně chaotická. Nejprve jeden z hostů pálil těsně mimo ze střední vzdálenosti, potom Budišov hrozil o ze standartek. Ke konci už vše vypadalo, že zápas dospěje ke stavu 1:0. Ale domácí brankář Galvas si pár minut před koncem vybral slabší chvilku, když mu míč propadl mezi rukama mezi dva hráče hostů. Ti byli ale tak překvapeni situací, že nestihli zareagovat včas a dostat míč do prázdné brány dřív, než jej bránící hráči Holasovic odkopli do bezpečí. Do konce zbývaly už jen minutky, když parádní akci rozjel nahrávkou Jiří Bolík na stopera Michala Dehnera, který předvedl úchvatné sólo a sprint přes celé hřiště. Akce začla standartkou Budišova, míč se dostal k půlce na volného Bolíka, Michal Dehner si všiml rozhozené obrany, během pár vteřin byl na druhé straně hřiště, přebral kolmici od Bolíka, udělal mezi malým a velkým vápnem kličku vyběhnuvšímu brankáři a z úhlu parádně trefil jedinou malou mezírku mezi tělem gólmana a tyčí a upravil krásným gólem na konečné skóre 2:0.

Autor: David Dehner

TJ Sokol Holasovice
Hodnocení (David Dehner):: ,,Utkání bylo velmi náročné. Hosté potvrdili svou přední pozici v tabulce, kde nejsou pro nic za nic. Fotbal hrát umí a bylo to znát. Je to mladý, běhavý a snaživý mančaft. Celý zápas nic nevzdali, a i když to ze začátku druhé půle vypadalo, že jim dochází dech, opak byl pravdou a byli to oni, kdo režíroval hru. My ale byli i přes několik chyb stále koncentrovaní a obezřetní, a nakonec jsme jejich nátlak přečkali a poté přidali branku, která definitivně zlomila zápas.“

L. Galvas [-] - J. Bolík [-] , L. Richter [-] , O. Černý [-] , A. Mosler [-] , A. Schreier [-] , D. Dehner [-] , A. Dehner [-] , J. Fojtík [-] , T. Weiss [-] , M. Dehner [-]

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou B
M. Němeček [-] - Z. Ondrušík [-] , R. Olbrecht [-] , J. Mikula [-] - P. Vaněrka [-] , V. Hudeček [-] , A. Dang [-] , F. Honeš [-] , R. Machač [-] , J. Lasák [-] - O. Veliký [-]

Počet diváků: 68. Rozhodčí: KANIA Jaroslav - DEHNER Filip (N), MATÝSEK Tomáš (N).