8.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

--

Mrusek rozhodl o výhře Vávrovic

3. R. Hryn , 43. M. Mikulenka - 26. F. Mrusek , 38. P. Hanuš (vl.) , 87. F. Mrusek
0

O tomto víkendu byla na programu dohrávka 8. kola soutěže, která se přesunula na poslední kolo z důvodu silných dešťů. Teď nás naopak přivítalo krásné počasí, které bylo doprovázeno opravdu chladným vzduchem. Tento zápas byl posledním v tomto podzimu okresní III. B třídy. Proti sobě nastoupily týmy rezervy Vítkova a "A" týmu Vávrovic.

Do tohoto zápasu vletěl ve velkém stylu domácí Vítkov, který Vávrovice zatlačil a vytvářel si šance. První měl na kopačce domácí střední záložník, když přestřelil bránu hostů z poza šestnáctky. Pak pálil těsně vedle nejlepší kanonýr týmu Vítkova Aleš Funiok. Poté domácí vybojovali rohový kop, když beci hostů srazili centr z pravé strany. K praporku se postavil zkušený Milan Mikulenka, který poslal střílený centr na přední tyčku, kde nabíhal Dušan Malaník, míč lízl a prodloužil k brankáři hostů, kterého postavením otravoval Rosťa Hryn. Míč stehnem poslal do sítě - 3. minuta 1:0 - Rostislav Hryn. Parádní vstup do utkání ze strany Vítkova a trošku ospalý prozatimní výkon hostů z Vávrovic. Hosté se snažili něco udělat, ale jejich pouhé nakopávané míče na své rychlíky zatím nenacházely pochopení. Pak se o slovo dvakrát za sebou přihlásil další domácí útočník, Tomáš Číž, který individuálními akcemi střílel bohužel slepými. Jednou trefil boční síť, po druhé pálil vedle. Vítkov hru kontroloval kombinační mezihrou, jenomže střední záložník udělal chybu a míč neudržel zrovna v momentu, kdy si domácí kombinací vytvářeli palebnou pozici a hosté rychlým pasem šli do samostatného úniku - 26. minuta 1:1 - Filip Mrusek. Hosté sice do této chvíle neměli nic, ale takový je fotbal. Domácí se opět snažili vzít si vedení zpět, ale nepodařilo se. Např. Rosťa Hryn utekl po levé straně, obhodil si beka hostů a využil chyby brankáře, který vyběhl jen tak na půl, ale z příliš velkého úhlu levou neposlal Vítkov do opětovného vedení. Nebo opět akce agilního Hryna na levé straně, kdy poslal centr na hlavu Funioka, ten ale ve velké šanci hlavou netrefil bránu o pouhých pár centimetrů. Vítkov si z prvního inkasovaného gólu nevzal ponaučení,  protože udělal podobnou chybu v zápětí. Tentokrát ve středu hřiště neudržel míč na kopačce zkušený Milan Mikulenka, Vávrovice přesunuli otěže na svou pravou stranu, kde bylo pusto prázdno a kombinací se dostali dva sami před gólmana domácích. Přihrávkou do prázdné rozvlnili síť, ale bohužel pro ně, finální přihrávka šla směrem dopředu na posledního hráče - offside. Jenomže hosté se více a více osmělovali k útočení. Vítkov vhazoval na své levé straně, ale počínání domácích nebylo dostatečné a tak se k míči dostali hosté, kteří centrovali na zadní tyč, jenomže do dráhy centru strčil do vzduchu patičku domácí Per Hanuš, který tak přemohl svého gólmana krásně do protipohybu - 38. minuta 1:2 - vlastní gól. Pro Vítkov to bylo jako ze zlého snu, protože to byli oni, co drželi míč více na svých kopačkách a vytvářeli si šance. Ještě zbývalo něco málo pod deset minut. Ještě se zrodila jedna šance, to když domácího Hryna vysunul Lukáš Pavlíček pasem za obranu na levou stranu, Hryn pelášil přes pravého beka hostů, který ho ale nedovoleně srazil k zemi. Bylo to daleko a ještě ze strany, takže se zde nemohlo ani přemýšlet o přímé střele. K míči se postavil sám faulovaný Hryn, který nacentroval míč na hranici malého vápna, ke kterému se dostal domácí sniper Funiok, ale jeho střelu zblokovali hostující beci. Jenomže k odraženému míči se dostal Mikulenka a svými zkušenostmi neměl sebemenší problém - střela pod horní tyčku - 43. minuta 2:2 - Milan Mikulenka. Do poločasu se už nic závratného nestalo...

Do druhé půle vstoupili obě mužstva beze změny. Zápas odstartoval a stále a stále nepřinášel nějaké větší šance. Kromě pár náznaků, které většinou končili před šestnáctkou, nebylo nic, proč by se tajil dech. Hosté řádili z brejků, ale žádná šance nestála za zmínku. Domácí měli také pár brejků, ale kluzký terén nebo špatné zpracování jim nedovolilo se dostat k velkému ohrožení hostující svatyně. Zápas se chýlil ke konci a zraněný Funiok musel ze hřiště. Místo něj přišel na trávník snad nejstarší hráč okresu Brožek, takže možnost zvýšit tlak na hosty byla tentam... Hosté z ojedinělé šance zavařili domácím, když se centr z pravé strany dostal až k nejlepšímu střelci ligy Mruskovi, který si udělal domácího obránce libovým obhozením a šajtlí pod víko rozhodl o vítězství Vávrovic 2:3 - 87. minuta - Filip Mrusek a jeho druhý gól zápasu. Závěrečná standardka domácích na tom nic nezměnila a Vávrovice tak ve Vítkově na plno loupili.

Autor: Rostislav Hryn