5.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

--

--

Totální výbuch Štáblovic ve druhé čtyřicetipětiminutovce.

1

Rozdílem třídy padly v 5. kole III.B třídy sk. B Štáblovice na hřišti Slavkova. Po deklasu Deštné v minulém kole, tak dostaly pořádnou facku od rezervy účastníka 1.A třídy.

Šlágr kola mezi nesmiřitelnými rivaly odstartoval lépe pro domácí. Již v úvodní minutě trestal zapadáčkem podél vyběhnuvšího gólmana chybnou rozehrávku hostů Ulrich - 1. min 1:0. Na nepříznivý stav reagovali hosté pohlednou akcí ze 7. minuty, na jejimž konci zakončoval Častulík - 1:1. V 13. minutě příznivce Slavkova zmrazil Kunčík,  jenž po vzoru Vladimíra Daridy vyučoval střelu z větší vzdálenosti - 1:2. O minutu později bylo opět vše jinak. Na nadýchaný centr za obranu si nejlepé naskočil Kubín - 14. min 2:2. Divoké utkání nadále pokračovalo od začátku v nastaveném tempu. Zlomovým momentem utkání se stala 23. minuta. Po neproměněné tutové šanci Štáblovic a následného brejku Slavkova, musel předčasně pod sprchy za hraní rukou mimo vyznačené území, strážce hostující svatyně Kácal, který se tak marně snažil hasit propadnutí své obrany. I přes vedení z 31. minuty, které domácím zařídil Cahel hlavičkou do protipohybu suplujícího brankáře Dobrotky, nebylo mužstvo ze Slavkova na hřišti tím lepším. Alespoň ne v prvním půli. V 34. minutě se podařilo Častulíkovi srovnat skóre na poločasový výsledek 3:3. O tom, že druhá půle bude pro fanoušky pořádným lákadlem, nebylo pochyb.

Z pohledu hostujícího fanouška však mělo utkání zajímavý nádech pouze do 56. minuty. To Vícha R. propálením Hoblíka mezi nohama, srovnal utkání na 4:4. Předtím se ještě v 51. minutě trefil Kvarčák na 4:3. Sympatická hra oslabená o jednoho hráče v poli, se v 58. minutě štáblovickým sesypala jako domeček z karet. Nedůraz a individuální chyby soupeře, dokázali přetavit ve svůj prospěch, v poslední půl hodině hry, postupně Ulrich, Kvarčák a Najser. Obzvlášť povedený den mělo útočné duo Ulrich (4), Kvarčák (3)., které svému týmu zařídilo sedm branek. Zdecimovanu mužstvu Štáblovic, tak po bojovném výkonu z prvního poločasu, zbyly jenom oči pro pláč, za krutý výsledek 10:4.

Autor: Dušan Mrákota

SK Štáblovice
Dušan Mrákota (SK Štáblovice): "Dnes není co hodnotit. I se sebevětší úctou k soupeři, jsme zde měli vyhrát i v devíti. Střelecká impotence, vyloučení, vlastní chyby, zranění...shrnutí toho, co náš tým nejvíc sráží."

TJ Sokol Slavkov B
V. Hoblík [-] - D. Slavík [-] , F. Kvarčák [-] - R. Muroň [-] , T. Vícha [-] , J. Graiciar [-] (46. R. Rychtář [-] ) , D. Kubín [-] - L. Ulrich [-] , D. Pavelek [-] (56. D. Marek [-] ) , J. Cahel [-] (38. A. Najser [-] ) - P. Rohovský [-]

V. Kácal [-] - Z. Častulík [-] , M. Sedláček [-] , M. Laovský [-] , D. Stanke [-] , R. Vícha [-] , R. Baláž [-] (70. L. Gibes [-] ) , M. Konvička [-] , T. Muzička [-] (56. O. Ruso [-] ) , P. Dobrotka [-] , M. Kunčík [-]

ČK: 23. V. Kácal .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: BAČKOVSKÝ Pavel - VANYA Daniel (N), HRBÁČ Matěj (N).