1.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. A, 2017-2018

Bolatice daly bůra Bělé a jsou podzimním mistrem

13. T. Kretek , 69. D. Macura (p.) , 77. D. Macura (p.) , 81. O. Langer , 85. J. Bortlík
0

Bolatice zlomily Bělou čtyřmi góly až v závěrečné dvacetiminutovce.

Lídr tabulky z Bolatic si pozval ke svému poslednímu letošnímu zápasu mužstvo z Bělé. Ta přijela do Bolatic pouze v jedenácti hráčích, a to se pak projevilo na konci zápasu, kdy jí došly síly. Hned ve 2. minutě pádil hostující Martin Mikšaník na domácí branku, domácí obránce ho zablokoval, rozhodčí neposkytl výhodu, zapískal faul a bylo po příležitosti. V 10. minutě ještě vystrašil domácího brankáře Pavla Dudu střelou Jan Pekárek. Ve 13. minutě se dostaly Bolatice do vedení, když akce po ose Daniel Macura, Ondřej Langer, skončila propálením hostujícího brankáře Tomášem Kretkem - 1:0. Zbytek poločasu se odehrával mezi vápny obou mužstev a nic zvláštního se nepřihodilo.

Ve druhé části zvolily Bolatice vyčkávací taktiku, a nechaly hrát Bělou, která měla sice optickou převahu, ale její snaha se rozbíjela před vápnem domácích. Rozhodující okamžik zápasu pak přišel v 69. minutě, když byl ve vápně hostů faulován Ondřej Langer, a penaltu mazácký proměnil Daniel Macura - 2:0. Bělé pak docházely síly, a Bolatice toho využily. V 77. minutě byl opět faulován ve vápně Ondřej Langer, a pentli si úspěšně zopakoval Daniel Macura - 3:0. O čtyři minuty později šel sám na branku Tomáš Kretek, nechrtil a nahrál Ondřeji Langerovi a ten zavěsil - 4:0. V 85. minutě si nahrávku Tomáš Kretek zopakoval, a tentokrát zakončoval Jiří Bortlík, který stanovil konečný výsledek - 5:0

FK Bolatice B
Rudolf Rataj (trenér): Byla o hodně vybojovaná výhra. Bělá hrála dost důrazně. V poslední dvacetiminutovce jsme jim dali čtyři branky a zlomili jsme jejich odpor.

TJ Sokol Bělá
Miroslav Vyhlas (trenér): Přijeli jsme pouze v jedenácti, a pak nám ke konci docházeli síly. Od 70. minuty jsme otevřeli hru, a hráli vabank, a Bolatice toho využily.

P. Duda [-] - K. Krečmer [-] (79. R. Harazim [-] ) , M. Krištof [-] (72. J. Bortlík [-] ) , P. Tomšů [-] , D. Macura [-] , O. Langer [-] , T. Kretek [-] , R. Obrusník [-] , M. Kubný [-] (82. J. Krettek [-] ) , V. Duda [-] , D. Sněhota [-]

V. Krištof [-] - T. Bartusek [-] , M. Mikšaník [-] , J. David [-] , R. Kiesewetter [-] , M. Papšík [-] , D. David [-] , J. Richter [-] , J. Pekárek [-] , P. Vybrančík [-] , H. Gvoždík [-]

ŽK: 33. D. David , 77. V. Krištof .
Hráči zápasu: D. Sněhota , R. Obrusník .
Počet diváků: 25. Rozhodčí: SCHNEIDER Pavel - JARZAB Jaroslav (N), LAMPA Jan (N).