10.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2017-2018

--

0

Jedinou branku zápasu dal už ve třetí minutě Váleček.

Váleček dal góla ve 3. minutě, Štítina nedala penaltu

V souboji celků ze spodní části tabulky, zajistil výhru Oticím už ve 3. minutě Martin Váleček, který přetavil v gólovou radost nezištnou nahrávku Miroslava Byrtuse – 1:0. Štítina mohla srovnat, když po nastřelené ruce Jana Byrtuse byl nařízen pokutový kop, ale Patrik Škroch si vylámal zuby na otickém brankáři Karlu Weissovi. Otice ještě mohly do poločasu skóre navýšit, ale jedovku Marka Vitáska vytlačil na roh strážce hostující svatyně Tomáš Richter. Jinak v první dějství nabídlo více fotbalové bojovnosti, než fotbalové krásy pro oko náročného diváka.

Otice už další šance nedaly

Druhá půle se změnila v souboj domácích snajprů s hostujícím brankářem Tomášem Richterem, který z nich vyšel pokaždé vítězně. David Bukovský na něj nevyzrál ze samostatného nájezdu. O něco později dokonce David Bukovský zvedal ruce nad hlavu, ale branku mu z důvodu postavení mimo hru nebyla uznaná. O chvíli poté nedokázal propasírovat míč za záda štítinského gólmana Miroslav Byrtus. Stejně se vedlo i střelci jediné branky Martinu Válečkovi, který si svou gólovou radost z úvodu utkání nedokázal zopakovat. Štítina byla ve druhé půli bezzubá, takže zápas skončil nejtěsnější výhrou Otic, které tak získaly důležité tři body.

TJ Otice
David Bukovský (hráč): Po celý zápas jsme si vypracovali více šancí, a mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Hlavně ve druhém poločasu některé příležitosti po gólu volali.

TJ Tatran Štítina
klubový web: V devátém kole se střetla dvě mužstva ze spodku tabulky. V zápase to bylo taky docela vidět. Během utkání mohli diváci zhlédnout spoustu nepřesností na obou stranách, a tak vše rozhodly tyto zásadní věci. Zatímco se domácím povedla hned ve třetí minutě krásná akce po naší pravé straně. S bezelstným přihlížením našich .-Brejk po křídle - přízemní centr do pokutového území - s nekompromisním zakončením z bezprostřední blízkosti v podání Martina Válečka. Tak, my jsme nedokázali skórovat ani z pokutového kopu, po zahráni rukou domácího hráče. Ochránce Otické "SVATYNĚ" Weiss svým zákrokem rozesmutnil Škrocha.... A když se ve zbytku utkání nikdo z našich střelecky neprosadil, načež výborný Richter další domácí pokusy zneškodnil, odjíždíme opět s nepořízenou....