9.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

1. M. Kokeš , 28. V. Graca , 40. V. Graca , 42. M. Paleta , 47. P. Vavrečka , 61. M. Kokeš , 89. P. Čavera - 51. O. Pasterňák (p.)
0

Stěbořice už do přestávky vedly o čtyři branky. Po přestávce daly pátou branku. Hlavnice sice snížila z penalty. Poslední slovo dvěma góly měla opět domácí družina.

Stěbořice do poločasu vedly o čtyři branky

Derby zápas mezi Stěbořicemi a Hlavnicí nabídl výsledkově jasnou záležitost pro domácí družinu ze Stěbořic. Už po pár sekundách dostal stěbořický matador Michal Kokeš výborný balon od Pavla Vavrečky, a otevřel účet zápasu – 1:0. Ve 28. minutě vybojoval Filip Otipka míč pro Vojtěcha Gracu, a ten bez problému trefil opuštěnou hostující svatyni – 2:0. Hlavnice pak zapla a mohla utkání zdramatizovat. David Liška jel sám na domácího brankáře, ale nedal. O chvíli později orazítkoval David Liška pouze tyčku. Nadějnou šanci zahodil i hlavnický Lukáš Lodňánek. Těsně před přestávkou přišly další dva gólové údery Stěbořic. Ve 40. minutě opět dobře napadal Filip Otipka, a Vojtěch Graca z rohu šestnáctky pokořil hlavnického brankáře Petra Gebauera – 3:0. O dvě minuty později po rychlém autu Martina Fiedlera přesně zakončoval Martin Paleta – 4:0.

Stěbořice ještě náskok navýšily

Hned po návratu z kabin se dostal do samostatného úniku aktivně hrající Pavel Vavrečka a hosté popáté lovili míč ze své sítě – 5:0. Hlavnice snížila v 51. minutě z penalty, kterou proměnil zkušeně proměnil Ondřej Pasterňák – 5:1. Po hodině hry vypálil Michal Kokeš z hranice šestnáctky a spřispěním tyče byl hlavnický brankář Gebauer bez šance – 6:1. Hlavnice pak zahodila opět své šance. Spálil je opět David Liška, ke kerému se přidal David Ochrana. Hlavnice si musela vypít kalich hořkosti minutu před koncem zápasu, když přihrávku Davida Burdy procedil do branky Petr Čavera – 7:1.

TJ Sokol Stěbořice
Milan Hanslík (trenér): Dali jsme branku prakticky z prvního útoku. Pak přidali ještě jednu. Soupeř pak nastřelil tyčku a neproměnil jednu šanci. Tady se lámal chleba. Před poločasem jsme dali ještě dva góly a zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Padla na nás deka. Výsledek zápasu neodpovídá vůbec dění na hřišti. Spoustu gólů jsme jim darovali, naopak my jsme své šance neproměňovali. Jinak to nebyl špatný zápas, přišli diváci, bylo na co koukat. Za nejlepšího hráče vyhlašuji naše fanoušky.

J. Losert [-] (76. D. Kubíček [-] ) - M. Josefus [-] , L. Burda [-] , K. Havlásek [-] , V. Graca [-] (81. D. Burda [-] ) , P. Čavera [-] , M. Fiedler [-] , M. Paleta [-] , M. Kokeš [-] , F. Otipka [-] , P. Vavrečka [-]

P. Gebauer [-] - D. Liška [-] , L. Lodňánek [-] , O. Pasterňák [-] , D. Haas [-] (46. P. Jaksch [-] ) , T. Kukol [-] , Z. Vrána [-] , P. Elbl [-] , P. Martinček [-] , D. Hendrych [-] , D. Ochrana [-] (68. D. Lukáš [-] )

ŽK: 56. M. Josefus , 64. V. Graca , 83. P. Čavera , 85. M. Kokeš - 75. P. Martinček , 83. P. Elbl , 84. D. Hendrych , 87. D. Lukáš .
Hráči zápasu: F. Otipka , P. Vavrečka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: PRETSCH Adam - KANIA Jaroslav, STANKE Vladimír.