26.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

--

0

Utkání posledního kola 1. A třídy, skupiny B, bylo na hřišti v Určicích odehráno již ve středu 13. června.

Utkání posledního kola 1. A třídy, skupiny B, bylo na hřišti v Určicích odehráno již ve středu 13. června. Určice se střetly s mužstvem Beňova, se kterým na podzim na jeho hřišti prohráli 2:6. K vidění bylo utkání s množstvím šancí na obou stranách. V 6. minutě se řítil na hostující branku Holčák, ale gólman zabránil nejhoršímu včasným vyběhnutím. Pět gólů bylo vstřeleno během závěrečné čtvrthodinky prvního poločasu. Ve 29. minutě vyrobila obrana Beňova hrubou chybu při rozehrávce, k míči se dostal Holčák, dovolil si kličku brankáři a zakončoval do prázdné branky. V 36. minutě si na protažený centr z pozice pravého křídla naběhl autor prvního gólu Holčák a zvýšil vedení svého mužstva na 2:0. Pak začali úřadovat hosté. V 41. minutě po chybách v obraně vstřelil kontaktní gól. A chvíli na to z trestného kopu přesnou střelou k tyči srovnal stav zápasu Machač. V posledních vteřinách první půle vrátil vedení Určicím Krajíček. V druhém poločase již padla pouze jediná branka. Po hodině hry si Holčák povšiml špatného postavení brankáře hostí Judase a pěkným lobem zvýšil vedení svého mužstva na 4:2. Brankář se z tohoto gólu nepoučil, neboť chvíli na to se opět nenacházel v nejlepší pozici, ale míč z kopačky Holčáka tentokrát skončil v autu. Hosté měli možnost zdramatizovat vývoj utkání v 68. minutě, kdy po faulu ve velkém vápně měli k dispozici pokutový kop. Jeho exekutorem byl Hrabal, ale pouze napálil míč do tyče. V samém závěru utkání mohl přidat pátou branku Určic střídající Střebský, ale neuspěl. Určice po třech prohrách v řadě v posledním kole tohoto ročníku vyhrály a díky tomu nemohou v konečné tabulce skončit hůře než na 11. místě.

Autor: Lubomír Kapral