3.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

--

0

Během devadesátiminutové hrací doby si obě mužstva vytvořily gólové příležitosti, ty však i díky gólmanům zůstaly nevyužity. Jaroměřský gólman Michal Ondráček se předvedl i v rozstřelu, ve kterém zlikvidoval tři penalty a tu rozhodující sám proměnil.

První minuty zápasu příliš vzruchu nenabídly. Oba týmy začaly obezřetně a první vážnější šance tak byla k vidění až v devatenácté minutě. Kostelecký útočník Aleš Hašek ale neseřídil svá mířidla přesně a hlavičkoval mimo. Po více jak půlhodině hry se mohli prosadit i domácí. Jaroměřský Matěj Petráček našel v pokutovém území neobsazeného Milana Jiráska, ten ale ve stoprocentní šanci trefil pouze břevno hostující branky.

Oba týmy udělaly z vlastního pokutového území zakázanou zónu, do které se soupeř dostával jen velmi obtížně. Krátce před poločasovou pauzou se do další šance při rychlém protiútoku dostal Milan Jirásek, gól ale ani tentokrát nedal, kosteleckou bránu totiž přestřelil.

Na začátku druhé půle hrozili Kostelečtí, kteří se dostali do dvou vyložených šancí, proti však byl pohotový gólman Michal Ondráček, který udržel bezbrankový stav. V dalším průběhu druhé půle se nadějné šance střídaly na obou stranách, střelcům Jaroměře i Kostelce však v rozhodujících chvílích chyběla přesnost i razance. Po bezbrankové remíze tak na řadu přišel penaltový rozstřel.

Jednou z hvězd penaltového rozstřelu byl, podobně jako v celém zápase, Michal Ondráček. Jaroměřskému brankáři se podařilo zlikvidovat tři soupeřovy penalty a svůj výkon korunoval proměněnou rozhodující penaltou. Jaroměř tak po rozstřelové výhře 4:3 získala dva body.

FK Kostelec nad Orlicí
Miroslav Umlauf - FK Kostelec nad Orlicí: Fyzicky náročné vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách našlo vítěze až v penaltovém rozstřelu - byli jsme jednu penaltu od druhého bodu, ale domácí byli nakonec šťastnější. Perfektní výkon předvedli rozhodčí.