13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

--

--

Pohledné utkání mezi Druztovou a Rapidem B přineslo šest gólů, hosté zvítězili na penalty!

9. T. Roubal (p.) , 22. T. Roubal , 49. T. Linda - 30. J. Holík , 40. J. Holík , 81. P. Kovářík
0

Hezký fotbalový zážitek připravili fanouškům v posledním podzimním kole městského přeboru fotbalisté Druztové a béčka Rapidu Plzeň. Ve velmi zajímavém utkání domácí vedli 2:0, poté ještě 3:2, ale hosté vždy vyrovnali – naposledy Kovaříkem v 81. minutě. Rozhodoval tak až penaltový rozstřel, v němž měli lepší mušku hráči Rapidu.

Rapid do přestávky dorovnal dvougólové manko

Druztová před týdnem utrpěla debakl 0:5 na půdě Unionu a přišla o vedení v tabulce. V podzimní derniéře navíc nováčka přeboru čekala kvalitní rezerva Rapidu. Domácí ale začali zápas lépe. V 9. minutě přišel faul v hostující šestnáctce na Tomáše Lindu a nařízenou penaltu proměnil Tomáš Roubal. Hosté se poté rozehráli, byli velmi silní na míči, ovšem ve 22. minutě potrestal zaváhání v jejich defenzivě opět Tomáš Roubal – 2:0. Hráči Rapidu poté ještě více přiložili pod kotel a ještě do přestávky se jim podařilo srovnat. Po půlhodině hry se prosadil Jan Holík a stejný hráč byl následně i autorem gólu na 2:2.

Druztová vedla ještě jednou, Kovařík poslal zápas do penalt

Také druhou půli zahájili domácí výborně. Už ve 49. minutě jim tak vrátil vedení obránce Tomáš Linda. Rapid poté opět začal ukazovat svou sílu, byl aktivnější a usiloval o srovnání stavu. Obrana Druztové odolávala dlouho, ale v 81. minutě přeci jen povolila. Zasloužené vyústění náporu hostí přinesl zásah Petra Kovaříka. V závěrečné desetiminutovce se už skóre znovu nezměnilo a tak musely rozhodnout až penalty.

Druhý bod si odnesl Rapid

V penaltách už měli pevnější nervy hráči hostujícího Rapidu. Ti tak mohli odjíždět domů spokojeni, ale náladu si před dokopnou nenechali zkazit ani fotbalisté Druztové. Vždyť průběžné třetí místo v tabulce není pro nováčka vůbec zlá vizitka

TJ Sokol Druztová
František Rusňák (trenér): „Jsem rád, že jsme nenavázali na debakl z minulého týdne, že jsme se z toho oklepali. Byl to z obou stran dobrý zápas, lidem se musel líbit. Soupeř byl o něco lepší, směrem dopředu byli hodně silní. My využili jejich okénka v obraně. Myslím si, že si ani jeden tým nezasloužil prohrát, takže to dopadlo spravedlivě. I dokopná poté proběhla v příjemné atmosféře. S naším podzimním účinkováním panuje velká spokojenost.“

P. Ježek [-] - T. Roubal [-] , D. Roubal [-] (87. J. Hauptmann [-] ) , P. Ženíšek [-] , J. Zeman [-] , V. Němeček [-] (68. O. Kosa [-] ) , J. Šlauf [-] , T. Linda [-] , M. Beránek [-] , P. Jirka [-] , P. Fischer [-]