12.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Fotbalisté Smíchova zdolali díky výborným vstupům do obou poločasů Rapid B

0

Smíchovští fotbalisté zdolali v přímém souboji o třetí místo v tabulce městského přeboru rezervu plzeňského Rapidu. Domácím skvěle vyšel vstup do zápasu, když se už ve 3. minutě trefil kanonýr Knapp a další gól pak přišel zase na začátku druhé půle. Smíchov tak zvítězil 2:0.

Knapp udeřil hned v úvodu

Domácí vstoupili do utkání výtečně. Už ve 3. minutě udělal kličku brankáři Tomáš Knapp, jehož střelu se ještě snažil zablokovat obránce, ale ten balón jen přizvedl mimo dosah vlastního gólmana. Poté byl obraz hry poměrně vyrovnaný. Oba týmy se snažily hrát kombinační fotbal a na obou stranách dokonce zvonila branková konstrukce. Smíchovští orazítkovali tyč i břevno a také fotbalisté Rapidu nastřelili po půlhodině hry po rohovém kopu břevno. Další gól však až do přestávky nepadl.

Domácí potřebovali na navýšení skóre sedm minut

Hned v úvodu druhého dějství mohl udeřit Rapid, ovšem gól hostí, který přišel po rohu, nebyl uznán pro faul na brankáře Beštu. V 53. minutě se tak podruhé radovali Smíchovští. Rychlý brejk táhl Tomáš Knapp, který v šestnáctce obehrál obránce a vrátil míč pod sebe na Adama Buška, jenž zakončoval do téměř prázdné brány – 2:0. Rapid poté otevřel hru a snažil se ještě vrátit do zápasu. Domácí však hráli dobře z obrany, do šancí soupeře téměř nepouštěli a sami vyráželi do nebezpečných kontrů. Hned několikrát mohl náskok Smíchova navýšit Knapp, kterému však už další trefa do jeho sbírky nebyla přána. V závěru pak dokonce střídající Martin Sedláček netrefil ani prázdnou bránu hostí. Kvalitní utkání tak skončilo výhrou Smíchova 2:0, která domácí tým posunula v tabulce na třetí pozici.

SK Smíchov Plzeň
Jiří Sulek (trenér): „Hned z první akce jsme dali gól, když se trochu se štěstím prosadil Tomáš Knapp. Pak to bylo poměrně vyrovnané. Rapid hraje slušný fotbal, mají tam dost starších hráčů, kteří hrávali i vyšší soutěže. Snažili jsme se hrát z obrany a do šancí je moc nepouštět. Měli tam jedno břevno po rohovém kopu. Ve druhém poločase snad žádnou gólovku, kromě gólu, který nebyl uznán pro faul na brankáře, ani neměli. My asi dvě minuty poté zvýšili. Soupeř to pak musel otevřít. Chtěli hrát útočně, ještě s tím něco udělat, ale to se jim moc nedařilo. My hráli dobře v obraně, zatáhli jsme se a vyráželi do protiútoků. Měli jsme tam ještě 3-4 dobré šance, Sedláček dokonce netrefil prázdnou bránu. Výsledek tak mohl být klidně výraznější, ale hra byla z obou stran na poměry městského přeboru docela slušná.“

V. Bešta [-] - J. Sulek [-] , T. Knapp [-] , D. Tobrman [-] (63. M. Sedláček [-] ) , K. Fajfrlík [-] , P. Sedláček [-] (69. M. Kuráž [-] ) , A. Bušek [-] , A. Zikmund [-] , J. Ostrolucký [-] , R. Tyll [-] , L. Rout [-]

SK Rapid Plzeň B
J. Matějka [-] - M. Boháč [-] , V. Kosmata [-] , J. Holík [-] , P. Filipčík [-] , M. Sahaj [-] , R. Pour [-] (70. K. Veber [-] ) , D. Polívka [-] , J. Hlaváč [-] , P. Kovářík [-] , M. Peroutka [-]

ŽK: 80. M. Sedláček , 87. M. Kuráž - 88. J. Matějka .
Hráči zápasu: L. Rout .
Počet diváků: 25. Rozhodčí: KOMÍNEK Jiří - MIČAN Bohumír (N), BAROCH Ondřej (N).