5.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

Rapid B udolal v souboji o čtvrté místo Hradiště, jediný gól přišel až v závěru

82. M. Sahaj
0

Přímý souboj o čtvrté místo v tabulce plzeňského městského přeboru svedl dohromady týmy Rapidu B a Hradiště. Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější domácí, když jediný gól zápasu vstřelil v 82. minutě Max Sahaj.

V první půli gól nepadl, Rapid pálil jen do břevna.

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Hrál se oboustranně rychlý a bojovný fotbal. Hned v úvodu zápasu protáhl domácího gólmana Matějku Daniel Vávra, který nepříjemně pálil po rohovém kopu. Domácí kontrovali zhruba po čtvrthodině hry, kde jejich hráč nastřelil z dálky břevno svatyně soupeře. Další velká příležitost Rapidu pak přišla v závěru úvodního dějství. Brankář Sokola Bejček vyběhl ze své brány proti kolmé přihrávce, ale míč se odrazil jen k domácímu hráči, jehož lob se však mezi tyče nevměstnal.

Vyrovnaný zápas rozhodl v 82. minutě Max Sahaj

Vyrovnaná partie pokračovala také po změně stran. S centrovanými míči si většinou s jistotou věděli rady oba gólmani. Domácím jistě hodně zatrnulo při střele Biharyho, která sice skončila na tyči, ale vzrušení nakonec bylo zbytečné, jelikož pomezní mával ofsajd. Největší opravdovou šanci hostí tak měl Patrik Kočí, který obral o míč váhajícího stopera, ovšem v souboji tváří v tvář ho vychytal výtečný Matějka. V 82. minutě tak opět potvrdilo svou platnost pravidlo „Nedáš – dostaneš.“ Domácí zahrávali standardní situaci, po které balón dolétl až na zadní tyč, kde ho zblízka nekompromisně napálil do sítě Max Sahaj. Závěrečný nápor Hradiště už Rapid přestál a výsledek 1:0 udržel až do závěrečného hvizdu.

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
Daniel Vávra (hráč Hradiště): „Hodně vyrovnaný zápas. Hrálo se ve vysokém tempu, byl to jeden z těch běhavějších zápasů. V prvním poločase byli nejblíže gólu asi oni, když trefili břevno. Ve druhém jsme měli šance spíše my. Po ztrátě jejich stopera šel náš útočník dokonce sám na brankáře. Bohužel se pak potvrdilo pravidlo „Nedáš – dostaneš.“ Rozhodčí proti nám přísně nařídil standardku za oboustranné tahání za dres a my nechali volného hráče na zadní tyči. Je to škoda. Ve druhém poločase jsme měli tu tutovku a další šance, kdy jsme si ještě nahrávali v pozicích, ve kterých se ž asi mělo střílet a oni nás za to v té 82. minutě potrestali.“