13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Meclov si na závěr podzimu pohrál s Horšovským Týnem

89. P. Beneš - 13. P. Vorel , 16. M. Nidl , 29. M. Kubica (p.) , 48. V. Kafka , 51. M. Kubica , 67. J. Suchý , 82. M. Obdržálek , 87. M. Kubica
0

Fotbalisté Horšovského Týna dohrávali podzimní část sezóny ve velkém rozkladu, což se naplno projevilo i v jejich závěrečném duelu roku 2017 proti silnému Meclovu. Druhý tým tabulky si na půdě Dynama s chutí zastřílel a odvezl si domů výhru 8:1. Domácí do zápasu nastoupili bez hráče na střídání, v průběhu první půle se navíc nechal vyloučit Jurko a o přestávce další fotbalista odešel.

Meclov zápas rychle rozhodl

Domácí poslední tým tabulky do utkání nastoupil se slepenou sestavou bez jediného hráče na střídání. Favorizovaný Meclov tak zápas od začátku proměnil v jednostrannou záležitost. Hrálo se tedy na jednu bránu a skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, kdy otevřel střelecký účet Petr Vorel. Hned o tři minuty později se prosadil také Michal Nidl a po půlhodině hry přidal třetí zásah Meclova z pokutového kopu Martin Kubica. Stejný hráč pak ještě do přestávky zvýšil i na 0:4. Ve 35. minutě se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit domácí Jiří Jurko.

Hosté nadále navyšovali skóre, Dynamo se v závěru dočkalo čestného úspěchu

Do druhého poločasu domácí, kteří nemohli střídat, vyrukovali dokonce jen s devíti hráči. Meclovská exhibice tak mohla nerušeně pokračovat. Hned ve 48. minutě se trefil Vojtěch Kafka a až na 0:8 postupně upravili skóre Jan Suchý, Milan Obdržálek a Martin Kubica, jenž tak završil hattrick. V 89. minutě se přeci jen dočkali gólu i domácí fotbalisté. Po rohovém kopu dostal míč do hostující brány dorostenec Petr Beneš.

Horšovský Týn přezimuje se 7 body na posledním místě tabulky, a pokud bude chtít vedení klubu dohrát sezónu důstojně či dokonce uvažovat o záchraně, tak bude muset doplnit hráčský kádr. To v Meclově mohou být už po desáté výhře v řadě naprosto spokojeni. Na vedoucí Staňkov ztrácejí jen bod.

TJ ZD Meclov
Jiří Vogeltanz (trenér): „Není moc co hodnotit. Během prvního poločasu jim byl vyloučen hráč, o přestávce další odešel. Byla to hra kočky s myší. Ani jsme nehráli v kompletní sestavě. Hrálo se jen na jednu bránu, jen na jejich půlce. Na konci měli jeden roh a po našem podcenění situace dali gól na 8:1… S podzimem jsme spokojení. Máme hodně bodů. Na jaře zase určitě budeme chtít atakovat čelní místa v tabulce. Nevím o nikom, kdo by od nás měl odejít, takže kádr bude asi téměř totožný. Postup neřešíme. Když to přijde, tak to přijde, když ne, tak to tragédie nebude. Nebráníme se tomu, ale na pilu netlačíme.“

FC Dynamo Horšovský Týn
P. Cihlář [-] - T. Machek [-] - J. Černík [-] , V. Šperl [-] - O. Sloup [-] , D. Mathauser [-] , P. Beneš [-] , D. Němec [-] , J. Doležal [-] , J. Jurko [-] , O. Mothejzík [-]

J. Dolejš [-] - P. Vorel [-] , M. Kubica [-] , J. Suchý [-] , M. Obdržálek [-] , M. Nidl [-] , V. Kafka [-] (53. A. Stodola [-] ) , J. Malík [-] (51. J. Váchal [-] ) , A. Roháč [-] , R. Kopperberg [-] , P. Vogeltanz [-]

ŽK: 35. J. Jurko , 88. P. Cihlář - 61. P. Vogeltanz . ČK: 35. J. Jurko .
Hráči zápasu: M. Kubica .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Burda Václav - MLEZIVA Michal (N), KAUFNER Josef (N).