13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Planá ukončila podzim vysokou výhrou v Kozolupech

0

Fotbalisté Plané potvrdili v závěrečném podzimním kole výbornou formu z posledních zápasů a z Kozolup si přivezli vítězství 0:4. Celek, který v průběhu podzimu dokonce uzavíral tabulku, tak po páté výhře v řadě přezimuje v relativním klidu. Hostům se vydařil zejména druhý poločas, v němž se radovali hned třikrát.

Kozolupy vstoupily do utkání aktivně, jejich tlak ale utnul gól soupeře

Celek Kozolup potřeboval v posledním utkání podzimní části bodovat, aby mohl přezimovat ve větším klidu. Planá se však v závěru podzimu dostala do dobré formy a chtěla na poslední výsledky navázat. Aktivněji do zápasu vstoupili přeci jen domácí, kteří si v jeho úvodu vypracovali hned tři gólové příležitosti, ale nedokázali dostat míč za výborného Švarcbeka v bráně Plané. Hosté tak po čtvrthodině hry trestali. Po pěkné kombinaci se dostal do zakončení Patrik Sláma a bylo to 0:1. Poté se už hra vyrovnala a ve zbytku poločasu se hrál spíše bojovný fotbal. Skóre se tak už znovu neměnilo

Planá začala druhou půli skvěle, domácí neproměňovali šance

Fotbalistům Plané se vydařil nástup do druhého dějství výborně. Hned v úvodní minutě tak zdvojnásobil jejich náskok Dominik Sovka. Planá se uklidnila a vytvořila si územní převahu. Domácí sice také občas zahrozili, ale jejich šance opět likvidoval zkušený Švarcbek. V 64. minutě navíc přidal třetí gól planenského celku Giuseppe Lanfranchi a o výhře hostů bylo prakticky rozhodnuto. Na konečných 0:4 pak upravil střídající Patrik Urbánek. Domácím nebyl za jejich snahu souzen ani čestný úspěch.

Planá tak z posledních pěti zápasů uhrála 14 bodů a v tabulce se pomalu posouvá tam, kam patří. Kozolupy jsou jedenácté, což znamená, že se na jaře budou chtít především vyhnout boji o záchranu

FK Planá
Petr Slivoně (trenér): „Hrálo se na menším hřišti, ale na slušném terénu. S rozměry hrací plochy jsme se chvíli srovnávali, protože u nás je pro změnu letiště. Kozolupy začaly lépe, měly 2-3 šance, ale nás podržel gólman. Poté se hra vyrovnala. Hrál se bojovný fotbal, bylo znát, že Kozolupy potřebují vyhrát, i my tam chtěli něco urvat. Nebylo to moc pohledné, ale v první půli se nám přeci jen podařilo jednou skórovat. Do druhé půle jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli, hned ve 46. minutě dali druhý gól a pak už jsme hráli především my. I tak se nám podařilo vlastními chybami několikrát poslat soupeře do vyložené šance, ale díky brankáři jsme udrželi čisté konto… Od začátku podzimu mužstvo ukazovalo, že je fotbalové, a že herně patří do horní části tabulky soutěže. Naše největší bolest byla, že jsme neproměňovali vyložené šance, naopak po individuálních chybách inkasovali a hloupě tak prohrávali zápasy. Dokázali jsme to ale zlomit a vítěznou šňůru udrželi až do konce. Z tohoto pohledu nakonec hodnotím podzim pozitivně. Mančaft zlomil tu smůlu, začal dávat góly a pak už to šlapalo.“