8.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

--

--

Koloveč dlouho marně bušila do obrany Horšovského Týna, rozhodla až v poslední čtvrthodině

0

Nepříliš záživná první půle nepřinesla gól

Stovka diváků si v Kolovči našla cestu na okresní derby mezi domácím Slavojem a Horšovským Týnem. V první půli je ale předvedená hra nemohla moc potěšit. Favorizovaní domácí sice byli aktivnější, ale obrana soupeře jejich akce, kterým většinou chyběl nápad, celkem v klidu zastavovala. A pokud už se hráčům Kolovče podařilo dohrát útok až do gólové příležitosti, tak domácí fotbalisty zrazovala koncovka.

Koloveč se v závěru probudila a dala dva krásné góly

Podobný obraz hry byl k vidění také po změně stran. Koloveč útočila, ale její snaha byla většinou bezzubá. Hosté dobře bránili a spíše jen odkopávali míče. Klíč na defenzivu soupeře našli hráči Slavoje až v 75. minutě. Základ gólové akce položil krajní bek Tomáš Mastný, jenž ze strany poslal před bránu přesný centr, který uklidil do sítě Miloslav Duchoň. To domácí uklidnilo a pět minut před koncem se radovali z dalšího krásného gólu. Odražený míč napálil za pokutovým územím levačkou Patrik Dufek, jenž vymetl šibenici svatyně Horšovského Týna. Brankář Novák byl proti této parádě absolutněbez šance - 2:0.

Hráči Kolovče tak nakonec vydřeli cenné tři body, díky kterým stáhli vedoucí Stňkov na rozdíl jediného bodu. Navíc už 337 minut neinkasovali. Hosté zůstávají jedenáctí s minimálním náskokem na sestupové pozice.

TJ Slavoj Koloveč
Miloslav Duchoň (hráč): „Byli jsme lepší než Horšovský Týn. Ale z naší strany to bylo takové kostrbaté a ospalé, byť jsme nějaké šance měli. Oni bránili a odkopávali balóny. Rozhodli jsme až v závěru, kdy jsme dali dva hezké góly. Předtím jsme ale měli dost šancí. Herně i střelecky se trápíme. Sice góly nedostáváme, ale ani moc nedáváme.“

T. Marcel [-] - P. Dufek [-] (85. D. Duchek [-] ) , M. Vachtl [-] , P. Štverka [-] , J. Bron [-] , P. Pap [-] (58. T. Šlajs [-] ) , M. Sušický [-] , M. Duchoň [-] (87. J. Kainzmeier [-] ) , T. Mastný [-] , F. Šlajs [-] , J. Milota [-]