6.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

42. J. Čech , 53. V. Sláma (p.) , 63. J. Čech - 22. J. Květon , 68. M. Čára
0

V důležitém utkání dvou týmů ze druhé poloviny tabulky se střetly Kozolupy a Kdyně. Hosté doplatili i na to, že na zápas dorazili jen ve dvanácti hráčích (včetně trenéra Trumpeše) a ve druhém poločase už nemohli oživit hru žádným střídáním. Sokol tak slavil cennou výhru 3:2.

Kdyně šla do vedení, domácí odpověděli gólem do šatny

Domácí si byli vědomi důležitosti utkání a tak ho začali poměrně nervózně. Často ztráceli míče a hráči Kdyně působili o něco fotbalovějším dojmem.  Hosté se po půlhodině hry dokonce ujali vedení. Skóre utkání otevřel teprve patnáctiletý benjamínek Jaroslav Květoň, který se trefil vůbec poprvé mezi dospělými. Krátce poté však přišel možná klíčový moment celého utkání. Hostům se totiž zranil stoper Kolja Hamor a na trávník musel jediný náhradník, který byl na lavičce k dispozici – samotný trenér Kdyně Vladimír Trumpeš. Domácí navíc ještě do poločasu srovnali. V podstatě gólem do šatny se o to postaral Jakub Čech.

Kozolupy soupeři odskočily, ten už jen snížil

Nabuzené Kozolupy vstoupily do druhého poločasu výborně. Ze své aktivity vytěžily pokutový kop, který v 53. minutě zužitkoval Vojtěch Sláma. O deset minut později navíc zakončil rychlý protiútok domácích Jakub Čech, jenž svým druhým zásahem v zápase zvýšil na 3:1. Hosté dokázali trochu zvednout hlavy a v 68. minutě utkání zdramatizovat zásluhou Michala Čáry. Poté se už ale naplno projevilo, že Kdyně nemohla poslat na trávník čerstvé síly a hosté tak již neměli energii na to, aby svůj tlak dokázali vystupňovat. Domácí Kozolupy tedy uhájily výhru 3:2 a posunuly se v tabulce před svého soupeře.

TJ Sokol Kozolupy
Jan Hucl (trenér): „Hosté přijeli s dvanácti hráči a ještě v prvním poločase se jeden z nich zranil a na hřiště tak musel i jediný jejich náhradník. My jsme pak díky střídáním měli více sil, získali tak převahu, a asi i proto jsme nakonec vyhráli. Pro nás to byl důležitý zápas a první půlhodinu jsme byli dost nervózní. Po vyrovnávacím gólu jsme se trochu uklidnili a náš herní projev byl lepší.“

SK Kdyně 1920, z.s.
Martin Trumpeš (hráč): „První poločas jsme nezačali nějak špatně. Sice to bylo takové ospalé, ale asi ve 30. minutě jsme se ujali vedení a vypadalo to, že si zápas pohlídáme a popřípadě dáme ještě nějaký ten gól, jelikož soupeř se do ničeho nedostával. Těsně před koncem poločasu se nám zranil stoper, a jelikož jsme neměli nikoho na střídání, tak musel nastoupit náš trenér. Soupeř nám ještě před hvizdem dal gól na 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s hlavami dole a jakoby se nám nechtělo. Soupeř byl dravější a dal nám z brejků dva góly. Poté se nám to už velmi těžko dohánělo. I když jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky, tak jsme už nedokázali s utkáním nic udělat. Šance sice byly, ale naše nasazení nebylo dostačující a soupeř, kterého bychom měli porazit, bral tři body.“

R. Šašek [-] - V. Kovář [-] , P. Mráz [-] , J. Bozděch [-] (85. J. Martínek [-] ) - M. Mráz [-] , V. Sláma [-] , M. Maštalíř [-] , P. Pancurák [-] - V. Tugui [-] (66. M. Bozděch [-] ) , M. Frič [-] , J. Čech [-] -

T. Kaiser [-] - K. Jakuš [-] , J. Květon [-] , K. Knauer [-] , M. Džugan [-] , M. Čára [-] , M. Trumpeš [-] , K. Hamor [-] (39. V. Trumpeš [-] ) , Z. Kováč [-] , K. Forst [-] , M. Janeček [-]

Hráči zápasu: J. Čech , V. Sláma .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: Bureš Jiří - VOCELKA Milan, ŠKARDA Jiří.