6.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Planá se nadále trápí, třetí prohra v řadě ji poslala na chvost tabulky

7. T. Malý , 74. G. Lanfranchi - 13. V. Čech , 36. J. Mifek , 76. T. Hromník (p.)
0

Fotbalisté Plané podlehli v 6. kole 1.B třídy skupiny A První chodské 2:3 a po třetí porážce v řadě se propadli na poslední místo tabulky. Celek z Klenčí pod Čerchovem byl produktivnější a proto získal všechny tři body.

Planá se ujala vedení, ale hosté do poločasu otočili skóre

Planá zahájila utkání aktivně. Za své úsilí byli domácí fotbalisté odměněni už v 7. minutě, kdy je poslal do vedení Tadeáš Malý. Už o šest minut později však hosté po chybě soupeře vyrovnali, nabídnutou příležitostí nepohrdl Vojtěch Čech. Domácí poté pokračovali v solidní hře, ale své šance nedokázali využívat. Ve 36. minutě tak přišel další trest z kopačky Jana Mifeka, jenž otočil skóre ve prospěch První chodské. Za stavu 1:2 se odcházelo i do kabin.

Planá bojovala, krátce po vyrovnání však inkasovala z penalty

Do druhé půle domácí nastoupili s jasnou snahou o vyrovnání. Opět však dopláceli na nedůraznou koncovku, která je trápí v celém dosavadním průběhu sezóny. Přesto se nakonec dočkali, v 74. minutě se prosadil jeden z nejaktivnějších fotbalistů na hřišti Giuseppe Lanfranchi. Krátce poté se ale hosté dostali k rozehrávce standardní situace, po níž přišel faul ve vápně. Následovat tak musela penalta, kterou Tomáš Hromník nepohrdl a nasměroval Klečí za plným bodovým ziskem. Plané zbyly oči pro pláč, přestože si vypracovala více šancí než soupeř.

FK Planá
Petr Slivoně (trenér): „Nedáme góly, neproměníme vyložené šance. Vedeme 1:0, ale pak dostaneme zbytečný gól. Chlapci to nezvládají, hlavně gólově. Soupeře přehráváme, ale šance prostě nedáváme. Když už vyrovnáme na 2:2 a jsme v tlaku, tak jim po standardce věnujeme penaltu. Nemůžu říct, že bychom hráli špatně, ale ta koncovka nám chybí.“

FK Planá
R. Švarcbek [-] - D. Sovka [-] , T. Malý [-] , G. Lanfranchi [-] , L. Kopáček [-] (76. K. Louženský [-] ) , M. Danko [-] (46. L. Radil [-] ) , P. Hlinčík [-] (72. M. Kuchař [-] ) , J. Kopča [-] , P. Sláma [-] , P. Brožíček [-] , O. Suchý [-]

Spartak – První chodská Klenčí
D. Paidar [-] - M. Pajma [-] (81. V. Čech [-] ) , V. Čech [-] , M. Čipera [-] , V. Čech [-] , J. Řezníček [-] , J. Sokol [-] , T. Hromník [-] , J. Mifek [-] , J. Čech [-] , F. Smazal [-]

ŽK: 43. M. Čipera , 69. J. Sokol , 90. V. Čech .
Hráči zápasu: G. Lanfranchi , P. Sláma .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: OLIVERIUS Jiří - MELOUNEK Václav (N), LEDVINA Martin (N).