14.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

34. R. Šindelář , 36. J. Bárta , 45. M. Tesař , 53. L. Leitl (p.) , 68. M. Tesař , 73. M. Wolf - 5. J. Kraus
0

TLUMAČOV/hřiště Kdyně - V nedělním souboji se utkaly dva celky z opačných pólů tabulky. Poslední Chlumčany přijely do Kdyně, kde je přivítal Tlumačov.

Domácí brzy prohrávali, ale skóre do poločasu otočili

Zápas se hrál na nekvalitním, promáčeném a bahnitém hřišti, které mělo parametry tak na čtvrtou třídu. Oba celky začaly první poločas opatrně a nevěděly, jak se na hřišti bude moci hrát, nakonec však jediným a správným řešením byly nakopávané balony na soupeřovu půlku, kde se sváděly souboje o míč. Tato taktika ze začátku vycházela lépe hostům z Chlumčan, a také se jako první prosadili už v 5. minutě, a to konkrétně Jan Kraus0:1. Další obrovskou šanci si Chlumčany vytvořily v 25. minutě, ale bohužel stoprocentní šanci nedokázal využít Tomášek. Vedení Chlumčan trvalo až do 34. minuty, kdy po chybě hostujícího brankáře inkasovaly a bylo srovnáno 1:1, autorem branky byl Radek Šindelář. Na těžkém terénu hosté zachybovaly i podruhé a ve vápně osamocený Jiří Bárta poslal míč do branky a získal tím vedení pro svůj tým – 2:1. Fotbal to nebyl vůbec pohledný a pro diváky atraktivní. Ve 45. minutě ještě Tlumačov dokázal vsítit branku, a to konkrétně Michal Tesař. Poločas tedy skončil vedením 3:1 pro Tlumačov.

Tesař se trefil podruhé v utkání

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, nakopávané balony z obou stran a souboje o míč. Pro hráče obou celků to bylo velice těžké utkání a mohlo se stát ještě cokoliv. Avšak Tlumačov potvrdil svoji výhru i v poločase druhém, když dokázal vsítit tři branky. Jako první se ve druhé půli prosadil Luděk Leilt, který ve třiapadesáté minutě využil pokutový kop – 4:1. V 68. minutě skóroval podruhé v utkání Michal Tesař a nakonec v 73. minutě Martin Wolf zvyšoval na konečných 6:1

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek mladší, hráč TJ Keramika Chlumčany: Věřil jsem, že na takovém hrozném, podmáčeném a bahnitém hřišti dokážeme urvat nějaký body. Jenže bohužel, když jsem měl šanci zvýšit na 2:0, tak jsem trestuhodně trefil brankáře... Vápno bylo ale celý pod vodou, takže sem se prostě jen snažil trefit balon, ale chyběla tomu přesnost. Potom jsme dostali blbý gól a následně na to další a Tlumačov se dostal do většího klidu a co jsme si dokázali vytvořit od začátku zápasu, tak vymizelo. Je to škoda, ale myslím si, že na takovém hřišti, na kterém se hrálo si všichni zasloužíme respekt, protože to bylo fakt příšerný...Neskutečný, že v A. třídě dopustí, aby se hrálo na něčem takovém...Zápas jsme si, ale prohráli sami, to nechci zase svádět na podmínky počasí nebo hřiště, je to tak a snad si spravíme chuť na domácím hřišti příští týden...