11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

Horažďovice, i přes mohutný závěr, v Bolevci padly

12. M. Bublík , 19. M. Zítek , 52. M. Pelnář , 75. M. Zítek - 67. D. Macoun , 85. D. Macoun , 87. J. Sova
0

BOLEVEC - Bolevec přivítal nejofenzivnější tým soutěže - Horažďovice - a vsadil na jednoduchou taktiku. Vše, co nejdál od brány. Tato taktika se zdála být účinná a domácí z ní vytěžili čtyři branky. Na konci utkání vedli už o tři branky, ale Horažďovičtí zápas ještě dvěma zásahy zdramatizovali. Na vyrovnání jim však nezbýval čas...

Domácí se jednoduchou a účinnou hrou dostali do dvoubrankového vedení

Domácí šli proti Horažďovicím brzy do vedení, když ve dvanácté minutě otevíral skóre Michal Bublík poté, co zužitkoval centr z pravé strany – 1:0. Sedm minut nato domácí vedli už o dvě branky. Dlouhý výkop z poloviny Bolevce skončil na kopačkách Martina Zítka, který postupoval na brankáře J. Formana úplně sám. Se skákajícím balónem si poradil způsobem sobě vlastním a přehozením horažďovického brankáře poslal Bolevec do dvoubrankového vedení – 2:0. Bolevec pokračoval ve své jednoduché, ale účinné hře i v následujících minutách, do poločasu už však branku nepřidal. Horažďovice tlačily, ale „zaparkovaný autobus“ před boleveckým vápnem překonat nedokázaly.

Horažďovice předvedly mohutný závěr, vyrovnat se jim ale nepodařilo

Když ve dvaapadesáté minutě zvyšoval Michal Pelnář na 3:0 po krásném centru od střídaček, který zapadl až do brány, tak to s Horažďovicemi vypadalo už hodně zle. Jiskřičku naděje vykřesal v sedmašedesáté minutě po Naušově průniku Dan Macoun3:1. Tříbrankový náskok vrátil Bolevci v pětasedmdesáté minutě svým druhým gólem v utkání Martin Zítek, který zužitkoval dlouhý nákop za obranu, obešel gólmana a do prázdné brány zvýšil na 4:1. Horažďovice pak předvedly mohutný nápor, ze kterého vytěžily dvě branky. Tu první vstřelil v 85. minutě opět Dan Macoun, když se nejrychleji zorientoval v závaru ve vápně a o dvě minuty později skóroval Jan Sova, který se opřel do skákavé střely a krásně trefil do sítě – 4:3. Na víc se bohužel Horažďovice už nezmohly, a tak odjížděly z Bolevce s prázdnou.

FK Horažďovice
Michael Forman, hráč FK Horažďovice: Věděli jsme, že nás čeká zápas plný soubojů a tvrdé hry. Co jsme ovšem nečekali je to, že domácí zaparkují autobus před vápno a budou jen odkopávat. Od aspiranta na postup bych očekával fotbal, ne kopii Řecka z roku 2004. K naší smůle jsme byli v obraně hodně oslabení a to evidentně stačilo. Zároveň jsme měli 10 šancí, a to bohužel opět nestačilo. Bejt fotbalista nestačí, musíš bejt ještě k tomu Arijec. Fuj ! Fotbal i Arijec.