8.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2017-2018

--

Frymburk prohrál další lipenské derby, tentokrát podlehl Vyššímu Brodu

8. B. Vágner , 15. J. Micák (p.) - 9. J. Gondek , 22. L. Rapčan , 24. V. Marek , 30. V. Marek , 78. L. Rapčan , 86. R. Bäuml
0

Na programu 8. kolo bylo další lipenské derby, ve kterém domácí Frymburk B přivítal Dynamo Vyšší Brod. Vyšší Brod se chtěl po dvou porážkách v řadě vrátit na vítěznou vlnu, což se mu také podařilo...

Frymburk dvakrát vedl, přesto poločas o dvě branky prohrál

Vyšebrodští nastoupili do utkání jako jasní favorité, ale kdo šel do vedení byli domácí! V osmé minutě dostal ideální pas Bořivoj Vágner a poslal Frymburk do překvapivého vedení 1:0. Radost z gólu byla pryč hned po rozehrávce, kdy zaváhal Malák, čehož využil Jiří Gondek a bylo srovnáno 1:1. Domácí si ale vzali vedení zpět. Po patnácti minutách rozhodčí Reitinger odpískal pokutový kop po faulu na Kaňu, míč si postavil Josef Micák a Frymburští znovu vedli – 2:1.

Ve dvaadvacáté minutě bylo srovnáno. Antl nepřesně přihrál, čehož hosté využili a Lukáš Rapčan dostal míč za brankáře Vrátila – 2:2. Dvě minuty nato už hosté vedli, kdy tentokrát potrestal chybující beky Vladimír Marek 2:3. Markovi se povedlo skórovat podruhé ve třicáté minutě, kdy opět Frymburští pykali za svou chybu. První půle tak skončila 2:4.

Festival zahozených šancí zastavili hosté

Ve druhém poločase měly oba týmy několik šancí na změnu skóre, ale to se povedlo pouze Vyššímu Brodu, i když domácí začali několika šancemi. První měl Vágner, ale ze dvou metrů před brankovou čarou trefil pouze náruč Rapčan. Snížení nepřišlo ani po sérii rohových kopů…

Na druhé straně měl velkou šanci Gondek, ale nepodařilo se mu míč trefit tak, jak by chtěl. Netrefil se ani domácí Tichovský, když jeho zblokovaná střela skončila na tyči. Zřejmě největší neproměněnou šanci druhé půle měl Malina, ke kterému se dostal míč na penaltu, ale netrefil mezi tři tyče.

Konec utkání pak patřil hostujícímu celku, který během osmi minut dvakrát skóroval. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Lukáš Rapčan, který využil špatné rozehrávky Frymburku – 2:5. A poté gólový účet zápasu uzavřel v 86. minutě Robert Bäuml svým šestým gólem v sezoně – 2:6.

FC Šumava Frymburk B
František Malina, hráč FC Šumava Frymburk B: Dvakrát jsme vedli, bohužel jsme obdrželi rychlé góly jako odpověď z našich chyb. Tento zápas jsme si v podstatě prohráli sami. Musíme se vyvarovat minel v rozehrávce, až potom můžeme myslet na úspěch.

Z. Vrátil [-] - F. Malina [-] - M. Glos [-] , K. Malák [-] , B. Vágner [-] , D. Antl [-] , J. Klim [-] , T. Pavlík [-] , F. Fatura [-] , P. Tichovský [-] , M. Sojka [-]

FK Dynamo Vyšší Brod
D. Rapčan [-] - K. Šerhakl [-] , L. Rapčan [-] , J. Gondek [-] , V. Marek [-] , T. Dibďák [-] , T. Račák [-] , J. Rohlík [-] , R. Bäuml [-] , F. Filip [-] , V. Pomije [-]

ŽK: 90. M. Račák - 15. K. Šerhakl , 50. F. Filip , 79. L. Rapčan .
Hráči zápasu: V. Marek , L. Rapčan .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Reitinger Jiří - MERTL Vlastimil (N), PROCHASKA Petr (N).