12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Strakonice neuhlídaly Kunce, body se tak dělily

62. L. Kunc , 85. L. Kunc - 32. J. Zušťák , 73. J. Rauscher (vl.)
0

Hosté v zápase dvakrát vedli, ale Kunc vždy dokázal odpovědět. Druhou branku dal už za situace, kdy Strakoničtí hráli o deseti...

Zušťák dal branku, pak musel odstoupit

Na horké vodňanské půdě začali domácí zostra, jejich středová řada přehrávala tu strakonickou. Z toho plynuly i šance, Vránu v té první vychytal Reiser a druhou tentýž hráč zbrkle zahodil. Na druhé straně Dohonyi uvolnil Čapka, jehož střela skončila na tyči. Hra se postupně vyrovnávala, čehož Junior využil k zisku vedení. Po nedovoleném zákroku na Zušťáka sám faulovaný proměnil přímý kop z dvaceti metrů – 0:1. Úspěšný střelec vzápětí pro zranění střídal. Domácí se snažili odpovědět především rozehranými standardními situacemi, ale finální fáze jim nevycházela.

Vlastňák i vyloučení

Druhou půli začal Junior příliš pasivně, za což byl po zásluze potrestán v 62.minutě. Střelu zpoza vápna Reiser ještě vyrazil, na dorážku Kunce už neměl nárok – 1:1. Junior odpověděl zvýšenou aktivitou, jež byla odměněna v 73. minutě, když Dohonyiho ostrý centr si srazil do vlastní sítě stoper Rauscher. Vodňany vrhly všechny síly do útoku, jejich tlaku ale strakonická obrana dokázala odolávat a do vyložených šancí je nepouštěla, přestože byl deset minut před koncem vyloučen Kalianko po druhé žluté kartě.

Nakonec se domácí přece jen vyrovnání dočkali pět minut před koncem, když Reiser nešťastně vyrazil  míč k nohám Kunce a ten neměl potíže podruhé v zápase vyrovnat. Ve zbývajících minutách měl Junior ještě dvě velmi slibné příležitosti, ovšem Máškovi v poslední chvíli ukopl míč obránce a Maršalovi se nepovedlo přehodit brankáře Přibyla. Derby tak nakonec dospělo k zřejmě zasloužené remíze.

AUTOR: Rostislav Hrubý