13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Béčko Košutky na závěr podzimu padlo na penalty s Liticemi

0

Rezerva Plzeňské Košutky se po 90. minutách rozešla smírně 1:1 s Liticemi. Oba góly padly už v prvním dějství. Domácí poslal do vedení Langmajer, za hosty srovnával krátce před přestávkou Koloros. V penaltách byly Litice stoprocentní a na závěr podzimu si tak připsali do tabulky i bonusový druhý bod.

Na vedoucí gól domácího kapitána Langmajera odpověděl Koloros

S velmi zkušenou sestavou nastoupil B-tým Košutky do posledního kola podzimní části městského přeboru proti Liticím. Nechybělo v ní hned pět čtyřicátníků. V prvním poločase se hrál na těžkém terénu především bojovný fotbal. Hosté se snažili o nakopávané míče, ale fotbalisté Košutky byli v osobních soubojích většinou úspěšní a měli tak více ze hry, z čehož pramenily i dvě zajímavé příležitosti. Ve 32. minutě se hráči Košutky i prosadili, když po centru ze strany a následném závaru protlačil míč přes brankáře Tihlaříka do sítě kapitán Martin Langmajer. Litice po inkasovaném gólu zvýšily aktivitu a ještě do přestávky stačily vyrovnat. Ve 41. minutě zamířil přesně Ondřej Koloros – 1:1.

Litice byly aktivnější, ale rozhodnout nedokázaly

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Ti drželi míč častěji na svých kopačkách a snažili se vstřelit druhý gól, ale jejich snaha většinou končila na okraji pokutového území. Až v závěrečné čtvrthodině znovu ožili i domácí a výsledkem otevřenější hry bylo několik pološancí na obou stranách. V poslední minutě se do opravdové tutovky řítil Ondřej Koloros, který se po podklouznutí stopera Martina Langmajera řítil sám na brankáře. Domácí kapitán už nemohl dělat nic jiného, než chytit unikajícího protihráče za nohy a stáhnout ho k zemi, za což nemohlo následovat nic jiného, než červená karta. Litice navíc zahrávaly přímý kop ze slušné vzdálenosti, což byla dobrá příležitost pro vyhlášeného exekutora těchto situací Pavla Vacka. Litický kapitán však nastřelil jen zeď. Utkání tak dospělo za stavu 1:1 do penaltového rozstřelu.

Litičtí střelci byli stoprocentní

Penaltový rozstřel odstartoval chycenou penaltou litický brankář Tihlařík. Poté se už střelci ani na jedné straně nemýlili a po pěti sériích se tak mohli radovat ze zisku druhého bodu hosté.

TJ Košutka Plzeň B
Robert Holý (hrající trenér): „My jsme se opět potýkali s tristní účastí našich hráčů. Byli jsme nuceni dopsat na soupisku i hráče, kteří už třeba 10 let aktivně nehrají. Ten zápas byl takový nemastný - neslaný. V prvním poločase tam byly spíše pološance. My měli trochu více ze hry. Soupeř se snažil hrát spíše nakopávané balóny, my chtěli kombinovat, ale na těžkém terénu nám to úplně nešlo. Po dobrém centru a důrazu našeho kapitána jsme skórovali, ale soupeř ještě v první půli vyrovnal. V podobném duchu zápas pokračoval i po přestávce. Jestli v první přibylo k vidění málo gólových šancí, tak ve druhém ještě méně. Soupeř měl asi 30 minut převahu. My byli nucení vystřídat a tak jsme trochu oslabili. Vydařila se nám ale poslední čtvrthodinka. Tam se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu a myslím, že nám se to dařilo o něco víc, kdy se nám povedlo soupeře i zatlačit. Remíza byla pro oba týmy asi zasloužená. Na penalty jsme jako obvykle prohráli. Nepamatuji si, že bychom někdy na penalty uspěli… S podzimem jsme nespokojeni. Srážela nás zejména účast. Aktuálně máme nedostatek dorostenců. Ročníky, které měly vycházet a posílit áčko, potažmo béčko, odešly na hostování do vyšších soutěží. Jsou to opravdu šikovní kluci. Počítali jsme, že se ta naše stará garda, protože jinak se to naše béčko ani nazývat nedá, omladí a posílí jak personálně, tak fotbalově, ale to se tedy bohužel zatím nestalo. Já pak musím při skládání sestavy někdy sáhnout do lidí, kteří už fotbal aktivně nehrají a to se na hřišti projeví ať už po fyzické nebo fotbalové stránce. Myslím, že kdybychom hráli se standardním počtem aktivních fotbalistů a nemuseli to takto lepit, mohli jsme urvat tak o šest bodů navíc.“

TJ Plzeň-Litice
Stanislav Voves (vedoucí mužstva): „Fotbal to nebyl moc pohledný, bylo to spíše bojovné. Oba týmy se potýkaly s těžkým terénem. Domácí měli v prvním poločase víc šancí na vstřelení gólu a nakonec se i ujali vedení po situaci, která se zřejmě dala posoudit jako faul na brankáře. Naštěstí se nám podařilo do přestávky vyrovnat. V kabinách jsme hráče nabádali, aby zvýšili aktivitu, a dá se říci, že celý druhý poločas jsme byli aktivnější. Měli jsme i nějaké šance a v 90. minutě šel Ondra Koloros dokonce sám na brankáře, ale domácí stoper po něm skočil a rukama ho skočil za obě nohy. Ještě jsme doufali, že by Pavel Vacek mohl trefit z trestňáku šibenici, ale nastřelil jen zeď. Moc jsem nevěřil, že bychom mohli na penalty uspět, ty moc neumíme. Náš brankář Tihlařík ale hned první penaltu chytil a my pak proměnili všech pět. Tomu se mi ani nechtělo věřit, protože většinou jsme nedali žádnou, nebo maximálně jednu, dvě.Za dva body jsme rádi. Dostali jsme se po podzimu na 19 bodů, takže jsme celkem spokojení.“

F. Šatra [-] - J. Brejcha [-] , J. Prokeš [-] (57. J. Bureš [-] ) , A. Šula [-] (77. J. Schrötter [-] ) , Z. Hladík [-] , P. Arnošt [-] , M. Rybička [-] (46. T. Svítil [-] ) , P. Kerndl [-] , M. Langmajer [-] , S. Vokáč [-] , R. Holý [-]

J. Tihlařík [-] - J. Tykvart [-] , L. Kindl [-] , V. Švábek [-] (46. M. Duna [-] ) , O. Kollros [-] , P. Vacek [-] , F. Vajskebr [-] , J. Knotek [-] , P. Jareš [-] (46. V. Liška [-] ) , J. Kanta [-] , M. Forman [-]

ŽK: 44. J. Prokeš , 81. S. Vokáč - 81. J. Kanta , 83. J. Knotek . ČK: 90. M. Langmajer .
Hráči zápasu: J. Brejcha - J. Tihlařík .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Buša Milan - MAREŠ Martin (N), HÁJEK Josef (N).