9.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Hradiště ukončilo sérii porážek, Tornáda nedala Vochovu šanci

0

Fotbalisté Hradiště po pěti porážkách v řadě zabrali a v 9. kole zvítězili 4:0 na hřišti Vochova. Hostující Tornáda se ujala vedení v závěru úvodního dějství a ve druhém poločase už žádné drama nepřipustila. Ve vyrovnaném středu tabulky se tak hostující fotbalisté posunuli až na osmé místo. Utkání si z pohledu fotbalistů Hradiště můžete vychnutnat v naší reportáži.

Hosté měli více ze hry, v závěru poločasu je poslal do vedení Beránek

Soupeř se sotva sešel a začátek zápasu začínal pouze v desíti. Jedenáctý hráč dorazil po desíti minutách hry. To už jsme měli na kontě dva rohové kopy, ale branku jsme vážněji neohrozili. Ještě v desíti zahrozil i soupeř. Bejček ale čisté konto uhájil i díky značně vychýlené mušce domácích. V 16. minutě Kočí zatáhnul balon a jeho přihrávku patou promáchnul Blumentritt. Za ním stojící hráč Vochova zahrál na další roh. Na druhé straně Dendis ztlumil balon směřující do brány na prsou a Bejček jej včas dostal do své moci. Pomalu jsme začali získávat převahu, ale Kočího i Červeného střely cíl minuly. Ve 27. minutě byl faulován před vápnem Biháry. Rozehrávky se ujal Kočí a současně s hvizdem sudího vyslal dloubáček na Furára, který vsítil. Rozehrávka ale byla po protestech domácích posouzena jako předčasná a tak se vše opakovalo. Po hvizdu se již vše nepovedlo stejně dobře a balón Furár ani Beránek na hřišti nezastihli. Po půlhodině netrefil balon téměř na brankové čáře Pikhart. Na druhé straně chyboval Blumentritt, Bejček ale vše zachránil. Kočí se pak ocitl po pěkné Beránkově uličce sám před golmanem domácích. Jeho pokus o housle ale do sítě neprošel. Pikhart pak zahrával trestňák po faulu na sebe. Střela šla však hodně daleko od Elkobrosyho brány. Biháriho střela byla také slabá a šla těsně vedle. To už jsme získali tlak, ale ani další Kočího pokus, ani Furárova střela, se do brány nedostaly. Ve 42. minutě dostal hodně prostoru na naší levé straně Martin Beránek. S balonem prošel až do vápna, a když všichni čekali centr nebo zpětnou přihrávku, tak vsítil - 0:1. Jak jednoduché, pánové! Na úplném konci poločasu měl gól na noze Pytlík, ale sudí mu odpískal útočný faul a okamžitě raději i poločas.

Hradiště po přestávce dominovalo

Do druhé půle jsme se museli hlavně uklidnit v zakončení, vedli jsme a soupeř byl po pravdě řečeno dost tragický. Prostě ideální stav pro získání herní a střelecké důvěry a také k vylepšení skóre. Ale podcenit jsme nesměli protiútoky Vochova, jehož útočníci hráli na hranici ofsajdu (tedy spíše za ní) a stačilo se jednou zapomenout a mohlo být zle. Hned ve 47. minutě jsme se ale do ofsajdu dostali my a tak dosažený gól neplatil. Herně jsme se jednoznačně zlepšili a hrnuli soupeře k jeho bráně. Bihári bohužel zakončil slabě, následný závar trval snad tři minuty, ale všechny naše pokusy schytala domácí obrana, která hrála velmi obětavě. Blumentritt pak posunul balon na Kočího, který z hranice penalty netrefil branku. Soupeř kontroval dvěma střelami, ale Bejček byl pozorný. Vávra hned po příchodu na hřiště síť v domácí bráně rozvlnill, ale opět byl máván ofsajd. Přesně po hodině hry dal Beránek proti noze balon Patrikovi Kočímu a ten se konečně trefil - 0:2. To jako by domácí definitivně zlomilo a my počítali další a další šance. Ze stálého tlaku jsme vytěžili další branku v 74. minutě, kdy po pěkné kombinaci Kočího s Furárem dorazil jeho střelu do prázdné brány Daniel Červený - 0:3. Neujala se následná Valečkova rána z dálky a v 78.  minutě předvedl stejný hráč při svém dalším průniku trojitého odpíchnutého Lafatu. Sudího neobalamutil, ale za umělecký dojem si 9,9 určitě zaslouží. Na Beránkův střílený centr před odkrytou bránou nedosáhl v 82. minutě Furár. Skóre zápasu uzavřela asi nejhezčí akce dne, když Vávrův parádní centr pustil střídající Šperl za sebe a Patrik Kočí z první trefil vingl domácí brány - 0:4.

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
Tomáš Květoň (vedoucí mužstva): „Zápas jsme zaslouženě ovládli a to jak herně, tak i výsledkově. Při lepší produktivitě jsme si mohli skóre ještě výrazněji vylepšit, ale nebuďme neskromní. V naší situaci jsou tři body ze hřiště soupeře výborné a jsou velkým povzbuzením do dalších zápasů. V příštím kole nás čeká další boj o veledůležité body v přímém souboji mužstev, které by měly mít obdobnou výkonnost - s Dýšinou, která v tomto kole překvapila penaltovou výhrou v Druztové a nesmíme ji v žádném případě podcenit.“