7.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Rezerva Starého Plzence rozstřílela Hradiště a opustila poslední místo tabulky!

0

Fotbalisté Starého Plzence už nejsou poslední! Na domácím hřišti totiž vyučili Hradiště z produktivity a mohli se radovat z vysoké výhry 5:1. Tornáda, pro které je konečný výsledek až krutý, si připsala už čtvrtou porážku v řadě.

Šance proměňovali jen domácí

Hosté začali pod Radyní aktivně a od úvodních minut zaměstnávali brankáře Csenga. Fotbalisté Starého Plzence se však prosadili hned z prvního brejku. V 7. minutě ještě hostující brankář Bejček první střelu vyrazil, ale po následném závaru dopravil míč za jeho záda Lukáš Vokurka. Poté opět hrálo Hradiště a domácí spoléhali na občasné kontry. Největší šanci na vyrovnání měl Červený, který se řítil sám na Csenga, ovšem jeho lob přes vybíhajícího gólmana se mezi tyče nevešel. Po půlhodině hry se tak opět radovali domácí. Pavel Brejcha si vzal na starost rozehrávku přímého kopu a nádherně vymetl šibenici hostující svatyně – 2:0. A když hostům nevyšla pěkná akce, kdy po centru Kočího nedokázal usměrnit balón do brány Červený, šlo se za tohoto stavu i do šaten.

Domácí drama nepřipustili, Hradiště se prosadilo až za stavu 4:0

Domácí do druhého poločasu vyměnili dvojici hráčů, kteří v sobotu nastoupili v základní sestavě Áčka, Vokurku nahradil Menšík, jenž měl být v dalším průběhu utkání hodně vidět. Už v 50. minutě využil zmatků v rozehrávce mezi brankářem Bejčkem a obráncem právě Petr Menšík, který po zachycení míče zakončoval do prázdné. Hosté odpověděli náporem, ale z něho vytěžili jen střely, které buď pochytal Csengö, nebo se ani nevešly mezi tyče. V 69. minutě tak opět udeřil Petr Menšík, který opět trestal velkou chybu soupeře. Tentokrát zachytil Furárovu nedůraznou malou domů a zvýšil na 4:0. Tornáda pak měla obrovskou smůlu, když po rohu hlavičkoval do tyče Valeček a v podstatě totéž místo trefil i dorážející Červený. Čtvrthodiny před koncem pálil z dálky do brankové konstrukce také Furár, ale Daniel Červený se tentokrát už z dorážky nemýlil a zaznamenal tak alespoň čestný úspěch Hradiště. Poslední slovo si však vzali v 80. minutě domácí. Opět byl u toho Menšík, který odmítl hattrick a nezištnou přihrávkou připravil snadný gól pro Jana Kuncendörfera.

SK Starý Plzenec B
Milan Jíra (vedoucí mužstva): „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, byť tomu výsledek neodpovídá. Soupeř měl také gólové šance, ale my ty svoje proměnili. Tentokrát jsme nastoupili asi v nejsilnější možné sestavě, v jaké se může béčko u nás sejít. Měli jsme k dispozici i dva hráče, kteří hráli v sobotu za áčko, oba odehráli jeden poločas. Menšík dal dokonce dva góly. Rozhodlo proměňování šancí. Po půli jsme vedli 2:0, po přestávce pak přidali třetí a poté už Hradiště tolik nezlobilo.“

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
Tomáš Květoň (vedoucí mužstva): „Již čtvrtá porážka v řadě nás hodně mrzí, protože Plzenec rozhodně nebyl soupeř, se kterým bychom měli prohrát. Bohužel produktivita určila jasný výsledek v náš neprospěch. Pokud budeme se šancemi nakládat lehkovážně, a pokud se alespoň nevyrovnáme soupeři v důrazu, tak nemáme šanci ani s doposud posledním týmem soutěže.“

J. Csengö [-] - L. Vokurka [-] (46. P. Menšík [-] ) , R. Vávro [-] (67. F. Hyťha [-] ) , J. Kuncendörfer [-] , T. Brejcha [-] (83. S. Rehák [-] ) , M. Směšný [-] (75. L. Pištěj [-] ) , P. Brejcha [-] , M. Pícka [-] , P. Batěk [-] , D. Diviš [-] , P. Jíra [-]

P. Bejček [-] - M. Beránek [-] (73. F. Šperl [-] ) , M. Furár [-] , D. Červený [-] , K. Dendis [-] (19. J. Ženíšek [-] ) , M. Valeček [-] , O. Pytlík [-] , P. Kočí [-] , V. Pikhart [-] , J. Bihary [-] , D. Vávra [-]

ŽK: 60. T. Brejcha , 73. P. Brejcha - 30. M. Valeček , 90. P. Kočí .
Hráči zápasu: P. Menšík , P. Brejcha .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Nešpor Petr - DĚKANOVSKÝ Tomáš (N), HOUDEK Roman (N).